Wsparcie

Open search

[PORADNIK] Lodówka wydaje sygnał dźwiękowy? Oto przyczyny alarmu!

Highlighted

Cześć Userzy,


Większość lodówek firmy Samsung dla wygody wyposażona jest kilka rodzajów alarmów, które włączają się zależnie od sytuacji. W tym artykule opisze przypadki, kiedy sygnału dźwiękowy może zabrzmieć. 

 

Alarm otwartych dzwi:

Jeśli ktoś nie lubi, oczywiście można go wyłączyć Ja uważam jednak, że może być to ważna i przydatna funkcja. Ikona na wyświetlaczu lodówki zazwyczaj wygląda tak:

 


Poniżej przykładowe panele oraz miejsca, gdzie mieści się odpowiedni przycisk:

 

alarm.jpg

 

 

W przypadku wyświetlacza wewnętrznego przycisk będzie wyglądać tak:

alamr3.PNG

 


Co może oznaczać włączony alarm drzwi?

1. Pierwsza podstawowa funkcja to oczywiście sygnalizacja, że drzwi otwarte są zbyt długo. Sygnał pojawi się po 2 minutach od otwarcia drzwi. Jest to bardzo przydatne w kontekście niedomkniętych drzwi lodówki. Lodówka pomyśli za nas i da znać, że trzeba zamknąć drzwi.


2. Druga sytuacja, kiedy może zabrzmieć alarm otwartych drzwi, jest związany z konstrukcją lodówki. Jeśli urządzenie miało zmieniany kierunek drzwi i coś poszło nie tak, wtedy czujnik może włączać się mimo zamkniętych drzwi w lodówce. W takiej sytuacji należy sprawdzić podłączenie wiązki kabli od drzwi. Zachęcam was w tej kwestii do korzystania z usługi zmiany kierunku drzwi przez profesjonalistów. Gdy coś się zepsuje po samodzielnym wykonaniu czynności, naprawa nie będzie objęta gwarancją.

 


Alarm po przerwie w dostawie prądu:

Jeśli na przykład wyłączą wam czasowo prąd, to lodówka przestanie pracować, wiadomo. A co się dzieje po powrocie zasilania? Urządzenie da wam znać dźwiękowo, że taka przerwa w dostawie prądu była. Wtedy wystarczy kliknąć dowolny przycisk na wyświetlaczu, potwierdzając tym samym, że wiemy o przerwie w dostawie prądu.


Mamy jeden przypadek, gdy alarm się uruchomi? Oto on!

 

Gdy temperatura w lodówce wzrośnie zbyt mocno:

Jeśli z jakiegoś powodu urządzenie ulegnie awarii i przestanie chłodzić, taka sytuacja również zostanie zasygnalizowana przez lodówkę. Dzięki temu będziemy mogli szybciej zareagować i wezwać pomoc specjalisty.


Wydaje się to prosty temat, a zobaczcie ile jest sytuacji, kiedy ten alarm może zabrzmieć.


Po przeczytaniu poradnika wiemy już, że alaram to zazwyczaj nic poważnego!


W razie pytań, zapraszam!


Editor7.gif

Czy wiesz już wszystko o nowym Note10 i Note10+?

Komputer, konsola do gier, kamera do epickich filmów i inteligentne pióro w jednym mobilnym urządzeniu!

GALAXY UNPACKED
Dołącz do dyskusji o Note10!

4 ODPOW. 4
First Poster

witam serdecznie

Posiadam nową lodówkę RB37J5329SS (od 4 miesięcy) ostatnio zdażyło się kilka razy, że zaczeła pikać, drzwi były domknięte nie było przerw w dostawie prądu, a sama praca lodówki niczym nie odbiegała od codziennej (mam na myśli odgłosy). Dadatkowo pare razy zdażyło się, że podczas otwierania lodóki nie świeciło się w niej swiatło, po naciśnięciu przycisku na panelu drzwi światło wracało, dodam tylko, że drzwi nie były przekładane.

Bardzo proszę o jakieś sugestię.

Pozdrawiam

Mateusz

Explorer

Cześć 

sprawdzałeś miejsce, w którym znajduje się czujnik? Jak zainstalowana jest lodówka? 

First Poster

Witam

lodówka jest obudowana z każdej strony meblami, od scinany i góry jest przerwa ok 5cm, po bokach 2cm. Dodatkowo za sama lodówka w ścianie jest zrobiona wentylacja grawitacyjnia, czujnik chętnie sprawdzę tylko proszę o podpowiedź gdzie go szukać ?

Expert

@superbojar podany przez Ciebie model lodówki jest zwykłym modelem wolnostojącym, więc masz pozostawione zbyt małe odległości po bokach. Powinny wynosić przynajmniej 5 cm z każdej strony i 10 od góry. Czy zauważyłeś, żeby temperatury migały, gdy pojawia się sygnał dźwiękowy? Czujnik sprawdzisz, dociskając lewy górny róg drzwi chłodziarki w momencie, kiedy pojawi się alarm. Jeżeli ucichnie po dociśnięciu, będzie jasność, co się dzieje.


Editor7.gif

Czy wiesz już wszystko o nowym Note10 i Note10+?

Komputer, konsola do gier, kamera do epickich filmów i inteligentne pióro w jednym mobilnym urządzeniu!

GALAXY UNPACKED
Dołącz do dyskusji o Note10!

Autorzy z największą liczbą like