Wsparcie

Open search

Płyty indukcyjne - instalacja i użytkowanie

Cześć Userzy,

Dzisiejszy temat to płyta indukcyjna i jej montaż.

Jak powinna być zainstalowana płyta indukcyjna przez kogo i jak jej używać? Dzisiaj wszystkiego się dowiecie.

Pierwsza sprawa to montaż.

Płyta indukcyjna powinna być podłączona przez wykwalifikowanego specjalistę posiadającego uprawnienia SEP do 1kV. Elektryk ten powinien po instalacji podbić i podpisać kartę gwarancyjną. Jest to ważne, gdyż wypełniony w ten sposób dokument w przypadku usterki bedzie zapewniał naprawę gwarancyjną. Gdy płyta nie będzie podłączona przez osobę uprawnioną gwarancja nie będzie obowiązywała.

Kolejny temat to sposób podłączenia. W prawdzie tym zajmuje się wyżej opisany specjalista lecz tak oględnie wam temat opiszę. Otóż płytę indukcyjną można podłączyć zarówno do jednej fazy jak i do siły. Co więcej, producent zaleca montaż płyty do siły w celu zapewnienia bezawaryjnej pracy urządzenia. Dlatego warto pamiętać o tej istotnej kwestii przy instalacji.

Ostatnia sprawa to użytkowanie płyty.

Jak z pewnością wiecie do płyty indukcyjnej należy używać odpowiednich garnków. Jakich? O właściwościach ferromagnetycznych. Co w uproszczeniu oznacza że garnek musi przewodzić. Jak sprawdzić to sklepie? Wystarczy zabrać ze sobą magnes. Jeśli magnes przyklei się do dna garnka oznacza to że można śmiało z niego korzystać.

 

Dodatkowo, warto pamiętać że minimalna średnica powierzchni ferromagnetycznej powinna wynosić 9cm. Nie zawsze jednak średnica garnka jest taka sama jak wspomniana powierzchnia. Czasem powierzchnia ta jest mniejsza niż sam garnek. Warto to sprawdzić bo płyta nie wykryje garnka jeśli ta średnica będzie mniejsza niż 9cm.

I jeszcze dwa ważne komunikaty informacyjne na płycie.

Komunikat L oznacza uruchomioną blockade rodzicielską. W tej sytuacji, aby ponownie skorzystać z urządzenia należy blockade tę wyłączyć. Ważna uwaga, niektóre płyty mają to blokade aktywną przy każdym uruchomieniu, więc należy ją przy każdym użyciu wyłączyć.

Komunikat H zaś informuje o cieple resztkowym płyty przy polu/polach które były uruchomione. Tutaj też ważna uwaga, komunikat ten może pojawiać się przy wszystkich polach, nawet jeśli używane było tylko jedno. Przyczyną jest nagrzanie się całej płyty I rozwiązanie to jest zastosowane dla bezpieczeństwa I ochrony użytkownika.

A jak tam wasze płyty? Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pytania dotyczące sprzętu pytajcie. Każdemu pomogę, podpowiem

Jeśli uważasz, że odpowiedzi w Twoim temacie były pomocne daj „lajka” i kliknij „zaakceptuj jako rozwiązanie” pod postem wybranego użytkownika. Daje to satysfakcję i motywację do pomocy innym w kolejnych postach 

Editor7.gifCzy wiesz już wszystko o nowym Note10 i Note10+?

Komputer, konsola do gier, kamera do epickich filmów i inteligentne pióro w jednym mobilnym urządzeniu!

GALAXY UNPACKED
Dołącz do dyskusji o Note10!

2 ODPOW. 2
First Poster

Zakupiłem płytę indukcyjną NZ64K7757BK. Dokumenty załączone do płyty to instrukcja i warunki gwarancji. Niestety w samych warunkach gwarancji - część polska - brak jest jakiegokolwiek miejsca na pieczątkę uprawnionego elektryka - co więcej w warunkach gwarancji brak jest jakiejkowlwiek informacji o tym, że płyta musi być podłączona przez osobę uprawnioną. Czy można uzyskać informację w któym miejscu ma być podbita karta no i oczywiście który punkt w warunkach gwarancji mówi o tym że płyta musi być podłączona przez osobę z uprawnieniami (tym samym gwarancja będzie uznana przez firmę Samsung)?

Cześć RadekB,

Poniżej wycinek z instrukcji obsługi dotycząca instalacji przez osobę uprawnioną. Aby gwarancja była ważna, należy przestrzegać zaleceń z instrukcji obsługi.

instrukcja-płyta.PNG

Co do miejsca na pieczątkę elektryka, może być dowolne. Może być to osobna kartka. Ważne, żeby była informacja jakiego sprzętu dotyczyła instalacja (model i numer seryjny) oraz podpis, pieczątka i numer uprawnień elektryka.

 

Jeśli uważasz, że odpowiedzi w Twoim temacie były pomocne daj „lajka” i kliknij „zaakceptuj jako rozwiązanie” pod postem wybranego użytkownika. Daje to satysfakcję i motywację do pomocy innym w kolejnych postach 

Editor7.gifCzy wiesz już wszystko o nowym Note10 i Note10+?

Komputer, konsola do gier, kamera do epickich filmów i inteligentne pióro w jednym mobilnym urządzeniu!

GALAXY UNPACKED
Dołącz do dyskusji o Note10!

Autorzy z największą liczbą like