Wsparcie

Open search

Nierozpuszczona tabletka w zmywarce

Highlighted

Cześć!

Nasz dzisiejszy temat to zmywarki. A dokładniej tabletki do zmywarki. Czasem tabletka wypada za późno lub nie wypadnie wcale przez cały cykl zmywania. Zastanawiacie się czasem co może być przyczyną takiej sytuacji?

Pędzę z wyjaśnieniem.
Przyczyn jest zasadniczo trzy.

Pierwsza to kosz na naczynia. Niedosunięty maksymalnie do tylnej ściany może blokować możliwość otwarcia klapki dozownika i kostka nie wypadnie. A raczej wypadnie dopiero jak otworzymy urządzenie po zmywaniu. Więc na pewno też efekt zmywania będzie słabszy. Warto zwrócić uwagę na tę kwestię. Prosta rzecz do przypilnowania, a istotna.

Druga sprawa to załadunek/wsad/ ilość naczyń. Jeśli naczynia będą przysunięte zbyt blisko klapki dozownika, to uniemożliwi uwolnienie kapsułki i jednocześnie efektywne zmywanie. Przykładowo ucho od kubka zablokuje klapkę i już dozownik nie poda kapsułki.

Jeśli kapsułka nie wypada lub wypada za późno, warto wykonać również krótki cykl zmywania bez załadunku w celu przetestowania, czy wyeliminuje to problem.

Trzecia kwestia to ustawienie na panelu sterowania opcji MultiTabs/4w1/3w1. Jeżeli jest taka opcja do wyboru na waszym sprzęcie, to warto zwrócić na nią uwagę. Jeśli nie wybierzecie tej opcji to urządzenie może z góry założyć stosowanie sypkiego detergentu. Co się z tym wiąże pobranie go z komory jest późniejsze niż podanie kapsułki i to może powodować, że kapsułka nie rozpuszcza się w pełni.

Czy zdarzyła się wam sytuacja nierozpuszczenia kapsułki w zmywarce? Udało się ustalić przyczynę? Mam nadzieję, że ten post pomoże wam w rozwiązaniu podobnych sytuacji w przyszłości.

 

Jeśli uważasz, że odpowiedzi w Twoim temacie były pomocne daj „lajka” i kliknij „zaakceptuj jako rozwiązanie” pod postem wybranego użytkownika. Daje to satysfakcję i motywację do pomocy innym w kolejnych postach 

Editor7.gifCzy wiesz już wszystko o nowym Note10 i Note10+?

Komputer, konsola do gier, kamera do epickich filmów i inteligentne pióro w jednym mobilnym urządzeniu!

GALAXY UNPACKED
Dołącz do dyskusji o Note10!

Autorzy z największą liczbą like