Wsparcie

Open search

Lodówki do zabudowy - ciekawe informacje

Highlighted

Cześć Użytkownicy,

Chcemy, abyście w Społeczności Samsung znajdowali praktyczne informacje na temat produktów, z których korzystacie.

Dlatego też w kilku kolejnych postach przygotujemy dla Was porady, które ułatwią korzystanie z oferty Samsunga.

 

Na początek lodówka i jej montaż w zabudowie.

 

Nie wszystkie lodówki Samsung nadają się do zabudowy. Możemy to robić z modelami, które są do takiego montażu przeznaczone. To sprzęty zaczynające się od symbolu BRB

 

Inny, ciekawy model do zabudowy to Kitchen Fit. Taki sprzęt możemy zabudować częściowo, bez frontu, lub używać ich jak wolnostojących. Dzięki otwieraniu bezkolizyjnemu możemy zlicować front lodówki z zabudową kuchenną. Prezentuje się to naprawdę elegancko.

 

Pozostałe modele lodówek są wolnostojące. Oznacza to że potrzebują odpowiednich odległości od mebli/ścian dla prawidłowej pracy.

Jakie to odległości? Zależy od konkretnego sprzętu. Zwykle, do prawidłowej pracy wymagane jest po 5 cm z każdego boku, 5 cm z tyłu oraz około 10cm z góry. Ale zdarzają się modele, które tych odległości potrzebują większych dla prawidłowego otwierania drzwi. Dobrze więc, zanim dokonamy wyboru, sprawdzić w instrukcji jakie odległości są wymagane.

 

Zabudowa lodówek Side-by-side - można czy nie można?  

Lodówki te są lodówkami wolnostojącymi. Wiele osób próbuje zabudowywać je na różne sposoby. Nie jest to zalecane. Sprzęt może przestać działać prawidłowo, może zacząc zużywać większą ilość energii, a nawet się uszkodzić! Dlatego nie polecam takich praktyk.

 

I na koniec sprawa montażu.

Lodówki do zabudowy zwykle umieszczamy w szafce. Wymiary tych szafek również znajdziecie w instrukcji obsługi. Może to być pomocne gdy zlecacie wykonanie mebli na wymiar.  Podajemy stolarzowi wymiary I będzie pewność że lodówka wpasuje się idealnie w zamówione meble.

Montaż nie jest trudny. Można wykonać go we własnym zakresie. Wszystkie potrzebne elementy dołączone są do sprzętu (oczywiście poza wkrętarką, poziomicą czy młotkiemEmotikon: Szczęśliwy

Znajdziecie tam także instrukcje montażu, ale mam dla was coś lepszego!

Poniżej link z filmem, w którym od A do Z pokazane jest jak zabudować lodówkę.

 

 https://www.youtube.com/watch?v=uZTOZRcjZWg

 

Pomocny? Moim zdaniem bardzo.

Gdyby pojawiły się dodatkowe pytania to piszcie śmiało.  Mam nadzieję, że post ułatwi wybór sprzętów Samsung.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
2 ODPOW. 2
New Member

Mam pytanie bo po rozpakowaniu lodówki BRB260087WW nie bylo w srodku ani przyklejanych pokrowcy ani  uchwytów montażowych, ktore sa w filmie. Czy to powinno byc w zestawie czy to jest jakis dodatkowy zestaw, a jesli tak to gdzie to kupic?

Expert

Cześć Julian7,

Sprawdziłem dla Ciebie informacje. Powinieneś mieć w lodówce cały zestaw inastalacyjny umożliwiający zabudownie lodówki. Jeżeli od zakupu sprzętu nie minął miesiąc to zgłoś brak logistyczny w sklepie w którym zakupiłeś sprzęt.

 

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
Autorzy z największą liczbą like