Wsparcie

Open search

Lodówka SAMSUNG RB36J8897S4

First Poster

Witam, podobny wątek był już co prawda poruszany, ale odpowiedź ekperta dotyczyła innych modelów lodówek (ale też z serii chef collection).

Mam małą kuchnię i ograniczone możliwości wyboru lodówek. Znalazłem Samsunga RB36J8897S4, który zmieściłby się w mojej kuchni - pomiędzy ścianą a szafką. Stoi tam już lodówka, ale czas ją wymienić - tamta to prawdziwy staruszek

Mam 61-61 cm szerokości do dyspozycji i 63 cm głębokości. Obawiam się o wentylację lodówki. Opisywany model Samsunga ma dwie kratki po bokach z tyłu. Jeśli umieściłbym tę lodówkę we wnęce, to byłyby one praktycznie zakryte. Z tyłu natomiast byłoby około 3cm luzu. Czy ta lodówka może być w takiej wnęce umieszczona, czy nie przegrzeje się, uszkodzi? Bardzo proszę o wypowiedź

Pozdrawiam

1 ODPOWIEDŹ 1
Highlighted

Cześć PiotrPiotr,

Do wybranego przez Ciebie modelu zaleca się zachowanie otworów bocznych oraz prześwitu w zabudowie. Mniejsze otwory boczne nie powinny ograniczyć działania urządzenia, ale mogą sprawić, że lodówka będzie zużywała więcej  energii niż określona wartość zużycia energii. Z doświadczenia mogę jeszcze dodać że wiązać się to może z głośniejszą pracą urządzenia.

Zatem w instrukcji są zalecenia. Czy się do nich dostosujesz zależy od Ciebie. Konsekwencje niewłaściwej zabudowy przedstawiłam powyżej.

Editor7.gif

Czy wiesz już wszystko o nowym Note10 i Note10+?

Komputer, konsola do gier, kamera do epickich filmów i inteligentne pióro w jednym mobilnym urządzeniu!

GALAXY UNPACKED