Wsparcie

Open search

Lodówka BRB260076WW i ciągła praca

Highlighted
First Poster

Od wczoraj posiadam lodówkę BRB260076WW . Temperatura w lodówce 5, w zamrażace -18. Lodówka ciągle słychać że pracuje. Dlaczego?

5 ODPOW. 5
Legend

@szymon189  Może zapoznaj się z inrstrucja obsługi a szczegulnie od strony 56

 http://downloadcenter.samsung.com/content/UM/201903/20190311172958146/DA68-03592B-07.pdf

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja
First Poster

Już to studiowałem.

Stojąc przed lodówka i używając telefonu i aplikacji Sound Master średni wynik to 22dB.

Superuser I
Superuser I

@szymon189, Zapoznaj się z tym tematem:

 

https://eu.community.samsung.com/t5/Sprz%C4%99t-Gospodarstwa-Domowego/G%C5%82o%C5%9Bna-praca-lod%C3%...

 

oraz:

 


Silnik inverterowy zapewnia cichszą pracę urządzenia, trwałość i mniejsze zużycie prądu. Taki silnik to dobre rozwiązanie, jeśli lodówka lub pralka stoją w aneksie kuchennym. Dzięki temu hałas, które generują nie będzie przeszkadzał w codziennym życiu.
Tradycyjnie stosowane silniki posiadają szczotki doprowadzające prąd do silnika. Podczas pracy silnika tarcie szczotek wytwarza ciepło i generuje większy hałas. Silnik inverterowy to silnik bezszczotkowy. Dzięki temu jest trwalszy i cichszy od silnika szczotkowego.

 


Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - Oto kilka dobrych praktyk!Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
Legend

Czy pomożecie @szymon189 z tym @EwaK@MichałJ@Aleksandra_S_W 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja
EwaK Moderator
Moderator

Hej @szymon189,

tak jak pisali moi poprzednicy, urządzenia z silnikami inwerterowymi pracują ciągle, nie wyłączają się. W przypadku nowych lodówek jest to bardziej zauważalne, ponieważ zanim ustabilizują w pełni temperaturę i przystosują się do otoczenia, zazwyczaj pracują ciągle na najwyższym biegu. Praca ta powinna się po paru dniach ustabilizować i wyciszyć, natomiast dalej będzie to ciągła praca silnika. Jeżeli urządzenie pracuje wg. Ciebie zbyt głośno zweryfikuj czy jest podłączona bezpośrednio do gniazdka z uziemieniem, czy odległości montażowe są zgodne z instrukcją, czy nie stoi w okolicy źródeł ciepła i jeżeli miała przełożone drzwi, czy została również przekręcona uszczelka.


Editor7.gif

Czy wiesz już wszystko o nowym Note10 i Note10+?

Komputer, konsola do gier, kamera do epickich filmów i inteligentne pióro w jednym mobilnym urządzeniu!

GALAXY UNPACKED
Dołącz do dyskusji o Note10!

Autorzy z największą liczbą like