Wsparcie

Open search

Kostkarka w lodówkach Side by Side

First Poster
Próbowałem , nic nie pomaga.

Cześć @robertcarlos ,

Spróbuj kostkarkę oczyścić i rozmrozić. Warto również zwrócić uwagę czy kostki znajdują się w pojemniku i czy po drodze nie ma jakiś uszkodzeń mechanicznych. Czy nie masz wciśniętego przycisku Ice Off?

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
Observer

Lodówka rsh7pnsw nagle przestała robić lód, zrobiłam wszystko o czym piszecie, nie znalazłam tylko przycisku "test swich". Wołać serwis czy można jeszcze podziałać?

RadekK Moderator
Moderator

Cześć @markac0002,

Przykro to słyszeć. Obawiam się, że jeśli wszystkie wskazówki zawarte w tym wątku nie przyniosły pozytywnego efektu, konieczny będzie serwis.

W poniedziałek na forum będą dostępni nasi eksperci od sprzętu AGD. Podpowiedzą gdzie znaleźć przycisk "test swich". W instrukcji obsługi tej lodówki nie widzę takiej informacji. Do tego czasu sprawdź ten filmik:
Refrigerator Troubleshooting - How-To-Video - Ice Maker Not Making Ice

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Expert

@markac0002 faktycznie, w Twoim urządzeniu nie ma przycisku testowego. W tej sytuacji sprawdź doprowadzanie wody, zresetuj lodówkę poprzez odłączenie od zasilania na przynajmniej 30 sekund, zresetuj Ice OFF przez włączenie go i wyłączenie i poczekaj. Jeżeli urządzenie nie zacznie produkować lodu, a woda będzie leciała, trzeba będzie się skontaktować z serwisem autoryzowanym.

New Member

Mam dokładnie taki sam problem jak kolega z forum ELEKTRODA https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3248546.html

Woda z kranu zamrożona w pojemniku jest klarowna tak jak i lód. Kostki bezpośrednio z kostkarki są białe. Osadu jest zbyt wiele jak na zbyt wysoką twardość wody. Ze szklanki lodu mam około 1mm osadu na dnie. Jak by ktoś soli do drinka nasypał. Nie po to lodówkę z kostkarką kupiłem żeby teraz lód w garkach mrozić!!! (lodówka RSA1ZTMG). 

Expert

@rafi2 jeżeli porównujesz dwa rodzaje lodu z jednego źródła wody, problemem może być w takim razie filtr. Czy w instalacji domowej masz dodatkową filtrację? Kiedy ostatnio filtr był wymieniany? Rozumiem, że wyczyszczenie linii wodnej i kostkarki nie przynosi rezultatu?

First Poster

Pytanie mam: czy jak zasobnik na lód się zapełni to kostkarka sama przestanie produkować lód ?

RadekK Moderator
Moderator

Hej @kuzyn78,

Już wołam naszych ekspertów, którzy z pewnością będą znać odpowiedź na to pytanie.

@EwaK@Aleksandra_S_W - podpowiecie?  

Highlighted
Expert

@kuzyn78 jak najbardziej Samodzielnie przestanie produkować lód, żeby nie powstał nadmiar. Mimo wszystko zalecam regularne zużywanie lodu, żeby nie był zbyt długo w kostkarce.

Autorzy z największą liczbą like