Wsparcie

Open search

Komunikaty błędów w płytach indukcyjnych – sprawdź, co oznaczają.

Highlighted
EwaK Moderator
Moderator

Cześć forumowicze!

Dziś przychodzę do Was z komunikatami błędów w płytach indukcyjnych i objaśnieniami co oznaczają.

Przed rozpoczęciem jeszcze, najważniejsze w przypadku płyt jest ich podłączenie. Nie możemy zrobić tego samodzielnie, chyba że jesteśmy elektrykami z uprawnieniami Pamiętajmy również o pieczątce w karcie gwarancyjnej!

 

LE – komunikat, który pojawia się przy spadku napięcia poniżej 9V. Na początku trzeba zresetować urządzenie, poprzez odłączenie zasilania na przynajmniej 30 sekund. Jeżeli to nie pomoże, należy zweryfikować podłączenie. Jeżeli nie było spadku napięcia w sieci i samo podłączenie będzie prawidłowe, należy skontaktować się z serwisem.

 

FL; C1– problem z wentylatorem, płyta się przegrzewa. W przypadku tego błędu należy wyłączyć płytę, aż się schłodzi, zweryfikować jej podłączenie do zasilania, oraz co w tym przypadku najważniejsze, wymiary zabudowy.

forum1.PNG

Jeżeli urządzenie znajduje się w zabudowie nad piekarnikiem lub zmywarką, lub nawet szufladą, konieczne jest zachowania przerwy na wentylację.

H; h – symbol pozostałego ciepła resztkowego. Nie ma się co obawiać, nie jest to kod błędu tylko komunikat o nagrzaniu urządzenia. Należy po prostu poczekać.

d0 - zbyt długo przytrzymany przycisk. Jeżeli nie był przytrzymywany, należy sprawdzić, czy panel nie jest przykryty mokrą szmatką, lub czy nic się na niego nie wylało.

forum2.PNG - naczynie nie zostało wykryte na włączonym polu. Jeżeli pojawi się na pustym polu – wyłącz je. Jeżeli natomiast jest postawione naczynie, a dalej się komunikat pojawia, sprawdź, czy naczynie jest dostosowane do działania na płytach indukcyjnych, oraz jakiej wielkości ma dno ferromagnetyczne. Zbyt małe naczynie nie zostanie wykryte.

L – blokada rodzicielska. Zależnie od modelu albo należy przytrzymać kłódkę na panelu, albo kombinację przycisków określoną w instrukcji do modelu.

 

Pozostałe błędy, które mogą się pojawić, to np. C2, A2, F0, F2. Na nie samodzielnie wiele nie poradzimy. Należy zresetować urządzenie poprzez odłączenie od zasilania na przynajmniej 30 sekund, sprawdzić podłączenie, czy na pewno zostało podłączone przez elektryka z uprawnieniami i jeżeli po resecie dalej się pojawia, należy skontaktować się z serwisem.

Gdyby pojawiły się u Was jakieś inne komunikaty, których nie jesteście pewni, zapraszam do dyskusji

 


Editor7.gif

Czy wiesz już wszystko o nowym Note10 i Note10+?

Komputer, konsola do gier, kamera do epickich filmów i inteligentne pióro w jednym mobilnym urządzeniu!

GALAXY UNPACKED
Dołącz do dyskusji o Note10!

2 ODPOW. 2
New Member

A co oznacza błąd CE na płycie indukcyjnej? 

Cześć @mbx ,

Dobre pytanie

Komunikat CE oznacza błąd komunikacji pomiędzy płytką wyświetlacza a płytką modułu. Spróbuj wykonać reset urządzenia. Czy w ostatnim czasie nie doszło do zalania urządzenia? Czy płyta jest na gwarancji?

 

Jeśli uważasz, że odpowiedzi w Twoim temacie były pomocne daj „lajka” i kliknij „zaakceptuj jako rozwiązanie” pod postem wybranego użytkownika. Daje to satysfakcję i motywację do pomocy innym w kolejnych postach 

Editor7.gifCzy wiesz już wszystko o nowym Note10 i Note10+?

Komputer, konsola do gier, kamera do epickich filmów i inteligentne pióro w jednym mobilnym urządzeniu!

GALAXY UNPACKED
Dołącz do dyskusji o Note10!

Autorzy z największą liczbą like