Wsparcie

Open search

Gwarancja Pralki

First Poster

Witam

Zepsuła mi się pralka. Kupiłem ją około rok temu. Usterka została zgłoszona do sklepu. Serwisant samsunga przyjechał obejrzał i stwierdził że naprawa pralki, która kosztowała 2400 zł, będzie kosztować 2800 zł !!! Co najlepsze serwisant powiedział, że na sprzęt samsunga gwarancja obowiązuje nie od dnia zakupu tylko od daty produkcji. Czy może ktoś potwierdzić te informację, bo aż nie chce mi się wierzyć w takie coś. Przecież gwarancja przeważnie trwa 12-36 msc. więc jeżeli kupię pralkę którą wyprodukowano 25 miesięcy temu to z automatu jestem pozbawiony gwaracji. Skąd przed zakupem miałem wiedzieć kiedy sprzęt został wyprodukowany??? Pozdrawiam

2 ODPOW. 2
Big Cheese

@Grabka95, Zgodnie z tym co jest napisane na tej stronie gwarancja na pralki wynosi 24 miesiące oraz liczona jest w większości przypadków od daty zakupu.

Do pralki posiadasz wszystkie dokumenty z zakupu ?

Expert

Hej @Grabka95! To o czym powiedział serwisant, nie jest prawdą. Gwarancja trwa 24 miesiące od daty zakupu, niezależnie czy urządzenie jest kupione na firmę, jedynie pod warunkiem używania i instalacji zgodnie z instrukcją i w warunkach domowych. Data produkcji nie ma znaczenia, jeżeli posiadasz dowód zakupu urządzenia. To był serwis autoryzowany SAMSUNG?

Editor7.gif

Czy wiesz już wszystko o nowym Note10 i Note10+?

Komputer, konsola do gier, kamera do epickich filmów i inteligentne pióro w jednym mobilnym urządzeniu!

GALAXY UNPACKED