Wsparcie

Open search

Głośna praca lodówki - przyczyny

Highlighted

Cześć wszystkim,

 

Dzisiejszy post dotyczy lodówek I ich pracy na początku użytkowania (I nie tylko).

 

Głośna praca lodówki może wynikać z kilku przyczyn. Wstępnie należy je zweryfikować samodzielnie.

 

1. Wypoziomowanie lodówki - sprawdź czy lodówka jest pochylona do tyłu o około 5 stopni. Potrzebne jest to do prawidłowej pracy.

2. Odległości - sprawdź czy odległości urządzenia od zabudowy są zachowane zgodnie z instrukcją obsługi. Więcej informacji o odległościach znajdziecie w tym poście:

https://eu.community.samsung.com/t5/Sprz%C4%99t-Gospodarstwa-Domowego/Lod%C3%B3wki-do-zabudowy-cieka...

3. Silnik Digital Inverter pracuje cały czas - zatem nie będzie się on włączał i wyłączał a jedynie modyfikował swoją moc na 7-miu trybach. Jest to normalne i dużo bardziej energooszczędne.

4. Czas podłaczenia/pracy lodówki.  Od razu po podłączeniu do prądu lodówka będzie pracowała mocniej i głośniej by dostosować temperatury. Proces dostoswania się do warunków pracy może trwać klika dni i jest to prawidłowe.

5. Uszczelka urządzenia - ocenić czy prawidłowo przylega i nie jest nigdzie zdeformowana. Gdy nie będzie idealnie oddzielać wnętrza lodówki od otoczenia ciepłe powietrze cały czas będzie dostawać się do środka I praca urządzenia będzie się wytężać.

6. Lodówka mocniej pracować będzie również po dołożeniu jednorazowo dużej ilości produktów, aby jak najszybciej je schłodzić.

7. Źródła ciepła - głośna praca wynikać może również z umieszczenia lodówki w pobliżu źródeł ciepła takich jak kaloryfer, piekarnik itp.

 

Zatem przyczyn głośnej pracy może być wiele ale tu ważna UWAGA:

Jeżeli taka praca nie wpływa na zmiany temperatury w urządzeniu to nie ma podstaw do obaw. Urządzenie powinno się ustabilizować I działać prawidłowo.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
13 ODPOW. 13
New Member

Witam od wczoraj posiadam lodówkę samsung RB31HSR2DSA i pracuje i pracuje , temperatura w lodowce jak i w zamrazarce ok , natomiast bok lodówki jest gorący ze nie idzie w jednym miejscu dotknąć no tak chyba nie powinno być ?

Superuser II
Superuser II
@Dar-o
Nowe lodówki oddają/wymieniają ciepło przez boczne ściany, stąd właśnie to nagrzewanie. Gdy tylko praca się ustabilizuje temperatura zewnętrznych ścian powinna się obniżyć.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
First Poster

Witam. Zeby nie zakladac nowego tematu napisze tutaj. Dwa miesiace temu kupilem lodowke samsung nowa , z przodu u gory ma naklejke dd 10 year warranty. Problem polega na tym ze jak cos gotuje to gorne polki w lodowce sa lekko zaparowane a jak cos robie w piekarniku to nawet mialem dwa razy taka sytuacje ze jak otworzylem lodowke czy tam zamrazalnik to az taka para zimna wylatywala ze srodka. Oczywiscie wszystkie produkty w pudelkach i ladnie posegregowane . Czyli tak gotuje gotuje i np po godzinie pierwszy raz lodowke otwieram i wtedy sa polki od gory zaparowane i te boczne nad podajnikiem wody wiec nie ma mozliwosci ze np podczas gotowania otwieralem lodowke i wtedy dostawala sie para czy tez cieple powietrze. Oczywiscie po gotowaniu jakies 2h polki znow sa w normalnym stanie. Tak to pracuje normalnie lodowka. Temp jakie mam ustawione na wyswietlaczu nie pamietam jakie ale sa na srodku czyli nie za malo nie za duzo z reszta jak zmienialem temp to nic sie nie zmienilo z para. Pozdrawiam

Cześć @Mareckisztos,

Jak sam słusznie zauważyłeś "para" gromadzi się na półkach po gotowaniu. Oznacza to nic innego jak nagłe zderzenie dwóch skrajnych temperatur plus jakaś para z gotowania i taki efekt gotowy. Nie jest to napewno usterka urządzenia także spokojnie. 

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
Explorer

@Aleksandra_S_W Cześć, niedlugo będizemy montować lodówkę w zabudowie, jak mamy zachować to 5 stopniowe pochylenie ? Są do tego jakeiś specjalne elementy, czy to co jest w komplecie? Stolarz przyjedzie z średnidaleka więc nie chcę robić dodatkowych przebiegów   5 stopnii to jakieś 15 cm przesunięcia pomiędzy dolem, a górą lodówki. 

Cześć @paniczklos ,

Mogę prosić o model urządzenia? Lodówka jest do zabudowy czy wolnostojąca?

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
Explorer

@Aleksandra_S_W do zabudowy : BRB260030WW

Explorer

@Aleksandra_S_W nie to nie ma sensu, te 5 stopnii, skąd takie info ?

Na obrazku - zielone lodówka - szare szafka o typowych rozmiarach 60x60x200

Czy aby na pewno moja lodówka teraz jest bezpieczna sotjąc w ten sposób ? Bo póki co bez zabudowy

pięć.PNG

First Poster

Witam.

Mam pytanie odnośnie tempa schładzania się nowozakupionej lodówki. Model RL37EX po 24h głośnej/intensywnej pracy, wg. wskazań termometra ma wewnąrz ok.15/16 stopni. Czy jest to normalne? Rozumiem, że stabilizacja pracy urządzenia może trochę potrwać, ale czy po 24h temperatura nie powinna być zdecydowanie niższa?
Dziękuję za ew. odpowiedź.
Pozdrawiam

Łukasz

Autorzy z największą liczbą like