Wsparcie

Open search

Dozownik detergentu w pralce, dlaczego płyn do płukania pobierany jest od razu?

Cześć Userzy,

Czasem zdarza się, że płyn do płukania pobierany jest od razu z proszkiem, albo znika w komorze.

Co wtedy? Jakie mogą być przyczyny tej sytuacji i jak sobie z nimi radzić samodzielnie? Czy to od razu usterka?

Przyczyn pobierania płynu do płukania razem z proszkiem może być klika. Podam od razu przy każdym kwestie warte sprawdzenia.

1. ZATKANA LUB ZAKAMIENIONA DESZCZOWNICA

Sprawdzenie elementu polega na wyjęciu szuflady na detergent i oczyczeniu miejsca skąd leci woda. Są to małe otworki, które z czasem mogą ulec zakamienieniu i zatkaniu. Jeśli zauważycie, że występują tam zanieczyszczenia, proponuję wyczyścić to miejsce szczoteczką do zębów i ciepłą wodą. Jeśli woda spływa do nieprawidłowej komory może napełniać komorę z płynem i wysłać płyn do bębna za wcześnie.

2. ZBYT RZADKA KONSYSTENCJA / ILOŚĆ NIEZGODNA Z ZALECENIAMI PRODUCENTA

Ta kwestia jest warta sprawdzenia.

Dlaczego?

Aktualnie producenci płynów zalecają stosowanie niewielkich jego ilości. Jeśli wlejemy tyle płynu, ile zaleca producent, może on spłynąć do przodu szuflady i tam czekać na podanie do bębna. A nam wydaje się, że środek popłynął do bębna. W efekcie dolewamy dodatkową ilość- niepotrzebnie.

Druga sprawa to zbyt duża ilość płynu. Jeśli nalejemy płyn równiutko z maksem albo wyżej to nawet delikatne poruszenie szufladką może rozpocząć proces pobierania płynu. Zatem zawsze bezpieczniej jest wlać płyn nieco poniżej maxa.

3. ZBYT GWAŁTOWNE POPCHNIĘCIE SZUFLADY NA DETERGENTY

Gdy płyn się zaciągnie, to już popłynie. Zatem warto poza nalewaniem poniżej maksa, w miarę możliwości, wsuwać szufladkę delikatnie. Tutaj nawet niewłaściwie wypoziomowana pralka (z odchyleniem do tyłu) może powodować efekt pobierania płynu zbyt wcześnie. Informacje, w jaki sposób wypoziomować pralkę znajdziecie tutaj.

4. ZBYT WYSOKIE CIŚNIENIE W INSTALACJI

To również może być przyczyną przedwczesnego pobierania płynu do płukania. Zalecenia co do ciśnienia znajdują się w instrukcji obsługi danego modelu. Jeśli pewien czas urządzenie pracowało prawidłowo, wtedy wystarczy sprawdzić, czy ciśnienie w kranie drastycznie się nie zwiększyło. Zbyt wysokie ciśnienie może powodować rozchlapywanie wody do niewłaściwej komory i pobieranie płynu.

5. SZCZELNOŚĆ I CZYSTOŚĆ SZUFLADY NA DETERGENTY

Jak to sprawdzić? W tym celu wyjmujemy szufladę, zdejmujemy również niebieski element dozujący płyn do płukania. Następnie czyścimy wszystkie elementy, możemy jeszcze nalać wodę do pojemnika i sprawdzić jego szczelność oraz ewentualne uszkodzenia mechaniczne. Może mieć to znaczenie w sytuacji, gdy detergent spływa od razu po nalaniu. Wtedy zanieczyszczenie elementu dozującego (czyli tego niebieskiego ogranicznika) może być przyczyną tej sytuacji. Jeśli element dozujący zamontowany jest prawidłowo, to płyn nie powinien uciekać.

To wszystko!

Kilka prostych czynności w większości przypadków pomoże zlokalizować i usunąć źródło problemu. To duża oszczędność pieniędzy, ponieważ robimy te czynności sami.

Dlatego postanowiłam napisać ten post. Żeby każdemu ułatwić życie 
W razie pytań jestem, czekam i pozdrawiam!


Editor7.gif

Czy wiesz już wszystko o nowym Note10 i Note10+?

Komputer, konsola do gier, kamera do epickich filmów i inteligentne pióro w jednym mobilnym urządzeniu!

GALAXY UNPACKED
Dołącz do dyskusji o Note10!

Autorzy z największą liczbą like