Wsparcie

Open search

Do prania, gotowi? Start! - pierwsze kroki i instalacja pralki

Highlighted

Cześć Forumowicze,
Dzisiejszy temat będzie o instalacji pralki i pierwszych krokach po podłączeniu.
Zaczynamy!

Rozpakowanie

Pierwszą czynnością jest rozpakowanie pralki i sprawdzenie, czy nie posiada ewentualnych uszkodzeń transportowych. Jeśli dostarczał ją kurier, koniecznie sprawdźcie stan urządzenia przed jego odjazdem. Jeśli takie uszkodzenia się zdarzą, należy spisać protokół uszkodzeń. Jest to jedyna droga do pozytywnego rozpatrzenia reklamacji u przewoźnika.
Śruby transportowe
Kolejnym krokiem po rozpakowaniu urządzenia, zanim jeszcze podłączymy je do prądu, jest usunięcie śrub transportowych. Każdy bęben pralki na czas transportu zabezpieczony jest śrubami, które blokują możliwość uszkodzenia w trakcie transportu. Uruchomienie pralki bez usunięcia śrub może nieodwracalnie uszkodzić pralkę a co gorsza, takiej usterki nie obejmie gwarancja. W pralkach Samsung tych śrub, w zależności od modelu jest 3-5. Dokładnie zatem sprawdźmy przed uruchomieniem, czy żadna śruba nie została w urządzeniu.
Wybór miejsca
Pralka powinna być ustawiona na stabilnej i równej powierzchni.
Zalecenia dotyczące wyboru lokalizacji dla pralki znajdziecie poniżej:
lokalizacja.PNG
Po ustawieniu jej w odpowiednim miejscu poziomujemy urządzenie za pomocą regulowanych nóżek. Prawidłowy poziom urządzenia sprawdzamy za pomocą poziomicy. Jeśli tutaj urządzenie ustawione jest idealnie równo, należy każdą z nóżek maksymalnie dokręcić śrubą kontrującą.

Znajduje się ona na każdej z nóżek i nie pozwoli na rozregulowanie ustawionego poziomu w trakcie pracy pralki. Stabilne ustawienie zapobiegnie głośnemu odwirowywaniu wody i przemieszczaniu się pralki po pomieszczeniu. Poniżej znajdziecie ilustrację prawidłowego dokręcenia nóżek.nózki-poziomowanie.PNGPodłączenie wody
Do wszystkich urządzeń marki Samsung podłączamy jedynie zimną wodę. Co do dopływu ciśnienie wody powinno mieścić się w zakresie 50kPa do 800 kPa. Krany z wodą powinny znajdować się w odległości do 120 cm od tyłu pralki. Podłączamy zatem wąż doprowadzający do instalacji, a z drugiej strony przykręcamy do pralki.
Warto pamiętać, że dla bezpieczeństwa zawór wody powinien być łatwo dostępny i łatwy do odłączenia.
Wąż odprowadzający musi podłączony do rury kanalizacyjnej na wysokości 60-90cm. Wąż odpływowy powinien być podłączony za pomocą obejmy z rurą pionową i dokładnie w nią wsunięty. Uchroni to przed cofaniem wody podczas odpompowywania.
Zalecane są do wyboru 2 sposoby montażu poniżej rysunki:
Na krawędzi zlewu:

zlew.PNG
W rurze odprowadzającej:

w-rurze.PNG
Przed pierwszym uruchomieniem warto sprawdzić, czy żadne z połączeń zaworu wodnego i kranów nie przecieka.

 

Podłączenie do prądu
Zgodnie z wytycznymi w instrukcji pralka potrzebuje osobnego rozgałęzienia obwodu zasilania obsługującego wyłącznie pralkę. Pralka musi być podłączona do gniazdka z uziemieniem. Jest to konieczność i niezastosowanie się do tych zaleceń może spowodować utratę gwarancji. Nie należy również podłączać pralki przez przedłużacz. Do podłączenia należy używać jedynie przewodu dostarczanego z pralką.
Jeśli wszystkie powyższe kryteria są spełnione, wkładamy wtyczkę do kontaktu i gotowe!


Przed pierwszym praniem


Przed pierwszym praniem należy jeszcze uruchomić pralkę i wykonać kalibrację bębna.
Więcej informacji na ten temat znajdziecie poniżej:
https://eu.community.samsung.com/t5/Sprz%C4%99t-Gospodarstwa-Domowego/Kalibracja-pralki/m-p/394104

 

Wszystkie czynności instalacyjne za nami. Zanim wstawimy pierwsze pranie, musimy pamiętać o jeszcze jednym. Pralka trafia do sklepu z fabryki i nawet w trakcie transportu mogła się zabrudzić. Zatem przed pierwszym praniem warto ją umyć.
W tym celu ustawiamy eko czyszczenie bębna, bądź nastawiamy pusty cykl na najwyższej dostępnej temperaturze. W ten sposób z pralki usunięty zostanie zalegający wewnątrz brud.
Po wyczyszczeniu pralki można już z niej skorzystać.
Czyli umieszczamy pranie w bębnie, ustawiamy odpowiedni program i naciskamy START! Resztę roboty wykona już za nas. W tym czasie my możemy odpocząć.
Wydaje się, że umieściłam w pigułce wszystkie najważniejsze czynności instalacyjne. Jeśli jest coś, co chcielibyście dodać to śmiało.

W przypadku pytań również walcie śmiało!


Editor7.gif

Czy wiesz już wszystko o nowym Note10 i Note10+?

Komputer, konsola do gier, kamera do epickich filmów i inteligentne pióro w jednym mobilnym urządzeniu!

GALAXY UNPACKED
Dołącz do dyskusji o Note10!

Autorzy z największą liczbą like