Wsparcie

Open search

DW50K4050BB Zmywarka panel nie reaguje.

First Poster

Witam
Proszę o podpowiedz co mogło się stać, moja zmywarka Sasmung DW50K4050BB przestała chodzić, a mianowicie panel sterowania nie świeci ani nie reaguje na dotykanie/przyciskanie.
Gdy wypnę wtyczkę zasilającą z gniazdka i ponownie ją wepnę to wydaje krótki dźwięk potwierdzający "gotowość" .
Czy to będzie uszkodzenie czy może jakaś blokada? Przytrzymywanie 3-sekundowe przycisków też nic niedaje.
Pozdrawiam

8 ODPOW. 8
Highlighted
Legend

Możesz odłączyć na dłużej od sieci jak to nie pomoże pozostaje Ci wezwać serwis tel 22 607 93 33

Zobacz jeszcze w instrukcji na stronie 41

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

First Poster

więc spoglądnąłem na tą stronę 41 instrukcji. Jak wymienić ten bezpiecznik/wyłącznik automatyczny? Gdzie on się znajduje? Dodam ze mam jeszcze gwarancję ale trochę się znam na elektonice/elekryce a niechce odrazu tachać brudnej zmywarki do sklepu/serwisu. Najlepiej jakbym go wymienił i spokój. Jest możliwa podpowiedź?

First Poster

a jeszcze wydaje mi się ze jak otwieram drzwiczki to nie pstryka tak metalicznie jak wczesniej pstrykało.

Big Cheese

@Broncio  napisał(a):

więc spoglądnąłem na tą stronę 41 instrukcji. Jak wymienić ten bezpiecznik/wyłącznik automatyczny? Gdzie on się znajduje? Dodam ze mam jeszcze gwarancję ale trochę się znam na elektonice/elekryce a niechce odrazu tachać brudnej zmywarki do sklepu/serwisu. Najlepiej jakbym go wymienił i spokój. Jest możliwa podpowiedź?

Wydaje mi się, że chodzi tutaj o bezpiecznik na instalacji elektrycznej.

Jeżeli się na tym nie znasz, to najlepiej będzie zrobić tak jak napisał @vdsl2, czyli wezwać serwis.

First Poster

Panie Co Pan piszesz!? Skoro podłączam wtyczkę i zmywarka daje dzwięk "gotowości" a drugie urzadzenie w tym samym gniazdku działa to naprawdę idź Pan gdzie indziej pisać! A nie mieszać!

RadekK Moderator
Moderator

Cześć @Broncio,

Zajrzyj na forum jutro. W poniedziałek na forum będą dostępni eksperci Samsung i udzielą instrukcji, jakie kroki podjąć przy opisanej usterce.

Trzymam kciuki, aby nie była to poważna awaria 

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
Big Cheese

@Broncio  napisał(a):

Panie Co Pan piszesz!? Skoro podłączam wtyczkę i zmywarka daje dzwięk "gotowości" a drugie urzadzenie w tym samym gniazdku działa to naprawdę idź Pan gdzie indziej pisać! A nie mieszać!

Sam we wcześniejszej wiadomości zapytałeś się o bezpiecznik i chciałeś go wymieniać. Ja tylko napisałem, że w instrukcji jest mowa o bezpieczniku, który znajduje się na instalacji elektrycznej. Nigdzie nie wspomniałem o tym, że jest uszkodzony czy że jest on powodem wadliwego działania zmywarki.

@Aleksandra_S_W@EwaK 

Expert

Cześć Broncio,

Na pewno kamil40013 nie miał niczego złego na myśli a chciał wspomóc radą, nie denerwuj się

Jeżeli reset nie pomógł a urządzenie jest w okresie gwarancyjnym to nie ingeruj samodzielnie w urządzenie, przedzwoń proszę pod numer 801-172-678 lub +48 22 607-93-33 aby konsultant mógł Ci pomóc.

Zapraszam serdecznie!

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
Autorzy z największą liczbą like