Wsparcie

Open search

Czy technologia Eco Bubble działa z zastosowaniem kapsułek piorących

Observer

Czy technologie "eco bubble" i "aktywna piana" będą działać w pełni jeśli do prania wykorzystuję kapsułki piorące (ariel, wizir) z płynnymi detergentami? Pytam, bo w opisie technologii "eco bubble" jest informacja o spienianiu detergentu po pobraniu go z dozownika i przed dostarczeniem do bębna, a kapsułki wrzucamy właśnie do bębna.

3 ODPOW. 3
Voyager

Witaj 1979marus. Naturalnie, możesz bez najmniejszych przeszkód używać kapsułek do prania.  Proces napowietrzania detergentu odbywa się poniżej poziomu bębna, przez co kapsułki również przechodzą ten proces.Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!
First Poster

Prosze nie wprowadzć ludzi w błąd.

Generator Eco Bubble działa tylko na detergent pobrany z szuflady. Woda wymywając proszek/płyn do prania z szuflady trafia najpierw do generatora piany następnie już napowietrzona od dołu dostaję się do komory prania.

Jeśli wrzucimy do bębna kapsułkę to w żaden sposób nie jest ona "nabąbelkowana", generator będzie napowietrzał tylko samą wodę która przeleje się przez pustą szufladę.

Można to łatwo zwefyfikować patrząc na budowę pralki (rura z szuflady idzie do generatora piany).


Osobiście wg mojej opinii jest wiele przeciwskazań dla używania kapsułek które są pomijane przez producentów owych środków. Jednym z nich jest fakt iż cieżko określić kiedy konkretne składniki kapsułki zostaną uwolnione (czy we właściwym momencie prania zależnym od programu). Wynika to z kilku czynników jak np. temperatura wody wpływająca na szybsze rozpuszczenie osłonek detergentu, stopień załadowania bębna (większy/mniejszy kontakt kapsułki z wodą która ją rozpuszcza), czy choćby użyty program (jak bardzo pralka "kręci bębnem" i tym samym pozwala na szybsze/wolniejsze rozpuszczenie kapsułki).
W przypadku korzystania z pralki w sposób klasyczny (przewidziany przez producenta) odpowiednie składniki podawane są w zaprogramowanej kolejności w odpowiednim czasie (wypłukiwanie odpowiedniej przegórdki w szufladzie).

Odpowiedz powinna brzemieć: Tak można używać kapsułek w pralce z funkcjami Eco Bubble, ale potenjcał tej tenologii nie zostanie wykostany w skutek nie przejścia detergentu przez generator bąbelków.

Expert

@Chmurson masz dużo racji odnośnie kapsułek. Warto również dodać, że nie są one w pełni rozpuszczane w temperaturach poniżej 60 stopni, co z czasem może skutkować zbieraniem pozostałego detergentu w urządzeniu razem z pozostałością samej kapsułki. Jeżeli chcemy w pełni korzystać z prania bez przejmowania się, czy w pełni będzie nam działało Eco Bubble, czy nie pojawią się z czasem plamy na ubraniach itp., mamy do wyboru płyny, żele i proszki do prania Jeżeli chodzi o działanie pompy, umiejscowiona jest w takim miejscu, że teoretycznie nie musisz wlewać detergentu do dozownika. W przypadku kapsułek jednak nie ma to zbytnio sensu ze względu na czas, jaki zajmuje im pełne rozpuszczenie.

 

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

 

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
Autorzy z największą liczbą like