Wsparcie

Open search

Cykle w pralce – co by tu wybrać?

Highlighted

Cześć!

Dzisiejszy temat przybliży trochę opcje prania, a dokładniej jakie programy znajdziecie w pralkach Samsung, oraz który, do czego służy.

Gotowi? To rozpoczynamy lekturę!

Ilość i rodzaj programów zależeć będzie od modelu pralki. Ja w jednym miejscu zbiorę i opiszę wszystkie dostępne w pralkach Samsung.

Przykładowy panel sterowania pralki poniżej:

panel.PNG

Zatem teraz coś więcej o każdym z nich.

Programy prania, które możecie spotkać w naszych pralkach to:

bawełna.PNG

Bawełna/Eco Bawełna:

Programy te przeznaczone są do odzieży bawełnianej, bielizny, obrusów, ręczników i koszul. Czas prania i ilość cykli płukania jest tutaj automatycznie dostosowana do załadunku. W przypadku eko bawełny pralka optymalizuje wydajność i zmniejsza zużycie energii. Na tym programie rzeczywista temperatura prania może być niższa niż ustawiona. Jest to jeden z podstawowych programów występujących w pralkach. Umożliwia pranie w bardzo szerokim zakresie temperatur aż do 95 stopni. Jest to program długi i intensywny, zatem zalecany do średnio i bardzo zabrudzonych ubrań.

syntetyczne.PNG

Syntetyki:

Program do prania odzieży z poliestru, poliamidu lub innych syntetycznych materiałów.

delikatne.PNG

Delikatne:

W tym programie wrzucamy tkaniny delikatne, staniki, bielizna damska (jedwabna) i inne tkaniny przeznaczone wyłącznie do prania ręcznego. Ruchy bębna są delikatniejsze a delikatne wirowanie ma na celu jedynie odsączenie wody. W celu uzyskania najlepszej wydajności należy używać płynnego detergentu.

Codzienne:

To praktyczny program do szybkiego i efektywnego prania lekko zabrudzonych ubrań. Pamiętajmy, że przy tym programie załadunek musi być niewielki (jaki dokładnie znajdziecie w instrukcji).

wełna.PNG

Wełna:

Jest to specjalny program do tkanin wełnianych. Pamiętajmy, że maksymalny załadunek może wynieść 2,0 kg. Program ten obejmuje delikatne obroty bębna i namaczanie, aby chronić włókna wełniane przez skurczeniem bądź zniekształceniem. Zalecamy użycie neutralnego detergentu.

Kurtki/płaszcze:

Program przeznaczony do Odzieży wierzchniej, narciarskiej i sportowej wykonanej z materiałów funkcjonalnych, takich jak spandex, strecz i mikrofibra.

ciemne.PNG 

Ciemne kolory:

Obejmuje dodatkowe cykle płukania i niższe obroty, dzięki czemu rzeczy są prane delikatnie i dokładnie płukane.

Pościel-cykl ten przeznaczony jest dla bielizny pościelowej, prześcieradeł, poszewek itp. W celu uzyskania najlepszych efektów należy prać tylko jeden rodzaj pościeli i upewnić się, że ładunek waży mniej niż 2,0 kg.

Super eco

Jest to program wykorzystujący funkcję Eco bubble. Pranie z użyciem tej funkcji plus niska temperatura prania pomaga zmniejszyć zużycie energii elektrycznej.

ręczne.PNG

Ręczne:

Delikatny program do prania tkanin z oznaczenie na metce „prać ręcznie". Pranie to odbywa się w niskiej temperaturze z delikatnymi obrotami bębna. Wszystko po to, by nie uszkodzić delikatnych materiałów.

szybki.PNG

Super szybkie:

Do krótkiego odświeżenia lekko zabrudzonych ubrań. Ładunek o maksymalnej wadze 2,0kg. Ważne, by przy tym programie stosować maksymalnie 20 g detergentu. Stosowanie większej ilości detergentu może pozostawić jego resztki na praniu. W przypadku detergentu w płynie należy zastosować maksymalnie 20 ml.

Dziecięce:

Program ten do prania odzieży dziecięcej, ale nie tylko. Obejmuje wysoką temperaturę i dodatkowe cykle płukania, co gwarantuje skuteczne usuwanie pozostałości detergentu. Idealnie nada się do prania ręczników i odzieży dla alergików.

Każdy z programów prania ma inne zastosowanie, choć niektóre mogą się pokrywać, mieszać i komplikować tym samym przyjemną czynność prania

Jak sobie z tym poradzić z wyborem odpowiedniego programu?

Najważniejsza kwestia to sprawdzenie na metce, w jaki sposób dana odzież może być prana. Metka powie wszystko! Dzięki temu od razu będziecie wiedzieć który program zastosować. A gdyby przydarzyło się zapomnieć - zapraszam do artykułu. Pozostanie z Wami na stałe i w razie potrzeby można zerknąć i sprawdzić co do czego

Pamiętajmy również, że właściwie każdy program można modyfikować i dostosować temperaturę, ilość płukań, moc wirowania, intensywność prania, do własnych preferencji. Zatem zachęcam was do prób i testów, bo naprawdę warto!

Odzież prana właściwie posłuży dużo dłużej i stale będzie wyglądać pięknie.

A Wy, jakich programów użycie najczęściej? Dzielicie pranie, czy wrzucie wszystko "do jednego wora"?

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
4 ODPOW. 4
First Poster

A ja mam troche inne pytanie

czy jest jakaś aplikacja czy sposób żeby odczytać liczbę cykli prania z pralki ? Żona tak szaleje z praniem, że wyniki mogłyby stanowić najlepszą reklamę danego modelu : )

Expert

hmm...  licznika akurat w aplikacji nie ma 

Cieszymy się, że małżonka zadowolona jest ze sprzętu  

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Superuser II
Superuser II

@DoMel @MichałJ W aplikacji Smart Things można pokusić się o zliczenie ilość czykli prania. Oczywiście o ile model pralki na to pozwala.

W SM co 40 cykli prania pojawia się komunikat o konieczności samoczyszczenia. Trzeba sumować samodzielnie, ale zawsze to jakiś licznik. Moja żona po 40 zawsze odpala samoczyszczenie.

sm.jpg

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.

Dzięki @Szewcu72 za podpowiedź. @DoMel , zawsze to jakiś licznik

Autorzy z największą liczbą like