Wsparcie

Open search

Soundbar sam zmienia dźwięk źródła

Highlighted
First Poster

Witam, 

Urządzenia:

Tv samsung qled 657f

Soundbar samsung j550

Dekoder cyfry Pace pvr

Ps4

Połączenie w One box:

Bar---(hdmi 4 arc, optyk)---tv

Dekoder ---(hdmi 1)---tv

Ps4---(hdmi 3)---tv

Wszystko działa jednym pilotem, zarówno obsługa Ps4. Problem dotyczy samoistnej zmiany dźwięku przez soundbar. W ustawieniach Tv wybór padł na efekt SPORT na wyjście dźwięku soundbara. W momencie zmiany źródła z cyfry na naziemna, czy z ps4 na cyfre (ogólnie wszystkie przełączenia), na wyświetlaczu soundbara pojawia się "off-surround" i zmienia się efekt na STANDARD.

Czy jest możliwość aby soundbar zapamiętał ustawienie Tv i nie zmieniał efektu? Dodam, że na innym Tv nie pojawia się ten problem.

7 ODPOW. 7
Legend

Hej @Grzesiek81 

Na początek spróbuj zaktulizować firmware listwy do wer 1010. Równiesz możesz z resetować listwę jak to zrobić masz na zdjęciu poniżej.

Przechwytywanie.PNG

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

First Poster

Tak, TV obsługuje SoundConnect, nie wyświetlają się błędy. Zaistalowana najnowsza wersja oprogramowania1202

First Poster

Zresetowałem.... wyświetliło INIT OK....zmiana taka, że przy uruchomieniu zestawu  Tv+soundbar+cyfra dłużej trzeba czekać na uruchomienie soundbara....Natomiast off-surround pojawia się nie tylko przy przełączaniu źródeł ale także przy włączaniu zestawu. Co mogę jeszcze zrobić?

Legend

A czy aktulizowałeś Soundbarhttps://www.samsung.com/pl/support/model/HW-J550/EN/

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

First Poster

Jeszcze nie...bo nie jestem pewny jak.....drugi link "witryna nieosiahalna"

Legend

@Grzesiek81  U mnie bez problemu się otwiera masz tu Klik 

First Poster

Dziękuje, będę działał po świętach. Odezwę się co mi wyjdzie. Jeszcze raz dziękuje za zainteresowanie moim problemem.

Autorzy z największą liczbą like