Wsparcie

Open search

Soundbar sam się włącza po wyłączeniu telewizora

Highlighted
ROZWIĄZANE
Apprentice

Dzień dobry 

Od jakiegoś czasu pojawił się problem z połączeniem bluetooth między tv UE55K5500 a Soundbarem HW-K550. Soundbar jest jeszcze na gwarancji ale uważam, że to TV ponieważ po wyłączeniu TV wyłącza się również Soundbar a za kilka sekund sam się włącza i zaczyna odtwarzać dźwięk z TV (dekodara nc+) mimo wyłącznego telewizora. Oprogramowanie w obu urządzeniach sprawdzone. Telewizor przywrócony do ustawień fabrycznych. Urządzenia na nowo sparowane i nic. Problem nie pojawia się za każdym razem. Zdarza się że Soundbar się nie włącza z TV.

Pozdrawiam 

Tomasz Nowak 

2 ZAAKCEPTOWANYCH ROZWIĄZAŃ ()

Zaakceptowane rozwiązania
Legend

@Tomasznowak  Czy w TV masz taki firmware wer 1231.1 ? a Soundbar  wer 1003 ?

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Explorer
Nie przejmuj się tak to działa pilotem od TV można tylko głośność zwiększać i ściszać nie przełączać kanały jak masz dekoder telewizji cyfrowej. Czyli nadal używasz pilota od dekodera telewizji cyfrowej do przełączania kanałów. Ale głośniej czy ciszej już nie zrobisz za pomocą tego pilota jak masz podłączony soundbar bo za dźwięk odpowiada on teraz ja tak mam przynajmniej. I jak włączam tv to wszystkie się urządzenia włączają się razem . Lub jak włączę dekoder to też wszystko się uruchamia jednocześnie. Życzę miłego użytkowania sprzętu.
11 ODPOW. 11
Legend

@Tomasznowak  Czy w TV masz taki firmware wer 1231.1 ? a Soundbar  wer 1003 ?

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Superuser II
Superuser II

@Tomasznowak a jak masz skonfigurowane połaczenia? Ponieważ u mnie przy podobnym zestawie problem nie występuje. Po wyłaczeniu tv, wyłacza się zarówno listwa jak i dekoder sat. Skonfiguruj poprawnie pilot od tv tak aby wyłączał również dekoder sat.

Sygnał z dekoder przeslij bezpośrednio do tv i dopiero z tv kanałam ARC prześlij dźwięk do soundbara.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
Apprentice

Tak. Firmware taki jak napisałeś 

RadekK Moderator
Moderator

@Tomasznowakdaj znać, czy wskazówki Szewcu okazały się pomocne 

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
Apprentice

@Szewcu72  napisał(a):

@Tomasznowak a jak masz skonfigurowane połaczenia? Ponieważ u mnie przy podobnym zestawie problem nie występuje. Po wyłaczeniu tv, wyłacza się zarówno listwa jak i dekoder sat. Skonfiguruj poprawnie pilot od tv tak aby wyłączał również dekoder sat.

Sygnał z dekoder przeslij bezpośrednio do tv i dopiero z tv kanałam ARC prześlij dźwięk do soundbara.

Jak mam skonfigurować pilot od TV aby wyłączał dekoder nc+?

Reszta jest tak jak napisałeś

Explorer

Podłącz soundbara przez HDMI do tv. Musi to być port HDMI ARC tak tam będzie napisane z tyłu TV przy porcie HDMI. 

Dzięki temu jeden pilot włącza i wyłącza wszystkie urzadzenia  ja tak mam.  A i w TV musi byc włączona opcia Anynet. 

Funkcja Anynet+ pozwala na sterowanie pilotem do telewizora wszystkimi podłączonymi urządzeniami firmy Samsung obsługującymi tę funkcję. Funkcja Anynet+ może być wykorzystywana tylko w przypadku urządzeń firmy Samsung, które ją obsługują.

hdmi-arc01.jpg

Superuser II
Superuser II

@Marek831 Anynet+/CEC pozwala na obsługę wszystkich urządzeń wspierających tę technologię. Nie tylko tych od Samsunga.

Pilotem od TV w pełni steruję funkcjami dekodera o nc+.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
Explorer

Tak wiem o tym ale nie chciałem już motać i skupiłem się tylko na oznaczeniach samsunga by jak najlepiej pokazać drogę do prawidłowego podłączenia właczenia fukcji na TV

Apprentice

Podłączyłem tv z soundbarem przez hdmi i funkcja wyłączania jak i włączania działa bez problemu. 

Prawdopodobnie coś stało się bluetooth w tv stąd te problemy których wcześniej nie było.

Nie działa jadnek sterowanie dekodera pilotem od tv. Jedynie na odwrót mogę pilotem od dekodera sterować głośnością. To jednak już mniej ważne.

Dziękuje 

Autorzy z największą liczbą like