Wsparcie

Open search

Jak poprawnie połaczyć Soundbar z TV

Expert

Cześć,

 

Po zakupie nowego telewizora i włączeniu aplikacji YouTube zastanawiacie się co zrobić, aby dźwięk był mocniejszy i lepszej jakości. W pierwszej chwili na myśl przychodzi kino domowe, ja jednak chciałbym zaproponować Wam zestaw soundbar z głośnikiem niskotonowym.

 

001.jpg

 

Zestaw szczególnie dobrze sprawdzi się w mniejszych pomieszczeniach, gdzie rozmieszczenie poszczególnych głośników kina domowego jest utrudnione.

 

Jak już mamy kompletny zestaw przychodzi czas na połączenie urządzeń.

 

Przykłady możliwych połączeń przestawię na podstawie telewizora QLED i soundbara serii N.

 

Istnieje kilka możliwych połączeń:

  • Połączenie bezprzewodowe
  • Połączenie kablowe realizowane za pomocą kabla optycznego lub HDMI

Połączenie kablem przez złącze optyczne:

Zacznę od prostego połączenia kablowego przez złącze optyczne. Należy zaopatrzyć się w kabel optyczny, znajdziecie taki w dobrych sklepach z elektroniką . Kabel z jednej strony podłączamy do telewizora do złącza “optical out” z drugiej strony łączymy ze złączem “optical in” w soundbarze.

 

002.jpg

 

Dodatkowo ustawiamy:

  1. W soudbarze ustawiamy zródło D.IN
  2. W telewizorze w ustawieniach dźwięku / wyjście dźwięku ustawiamy “wyjście audio/optyczne”

 

Połączenie kablem przez złącze HDMI:

Następne równie proste połączenie za pomocą złącza HDMI. Odpowiedni kabel zazwyczaj znajdziemy w zestawie z soundbarem, jednak czasem musimy się w niego doposażyć w sklepie z elektroniką. Od strony telewizora kabel podłączamy do złącza “hdmi arc”, od strony soundbara wybieramy złącze “hdmi out arc”.

 

003.jpg

 

Dodatkowo ustawiamy:

  1. W soundbarze ustawiamy źródło hdmi.
  2. W telewizorze w ustawieniach dźwięku / wyjście dźwięku ustawiamy “Wyjście odbiornik hdmi”.

 

Połączenie bezprzewodowe Bluetooth:

Ostatnia metoda bezprzewodowa, najbardziej popularna, która zapewnia możliwość cieszenia się dźwiękiem bez obawy o plączące się kable.

 

004.jpg005.jpg

 

Konfigurację połączenia bezprzewodowego rozpoczynamy od naciśnięcia przycisku 006.jpg na pilocie zdalnego sterowania, lub przycisku 007.jpg na listwie. Następnie należy wybrać opcję BT.

 

Jeśli z listwą Soundbar nie będzie połączone żadne urządzenie Bluetooth, komunikat „BT” zmieni się na „BT READY”. Po pojawieniu się komunikatu „BT READY” należy nacisnąć i przytrzymać przycisk 007.jpg na panelu górnym listwy Soundbar przez ponad 5 sekund w celu wyświetlenia komunikatu „BT PAIRING”.

 

W telewizorze w ustawieniach dźwięku / wyjście dźwięku ustawiamy wyjście “lista głośników bluetooth”.

 

Z listy wyświetlanej na ekranie telewizora wybieramy ustawienie „[AV] Samsung Soundbar Nxxx”. Dostępny system Soundbar będzie wskazany na liście urządzeń Bluetooth telewizora wraz z komunikatem „Połącz” lub „Sparowano”.

 

Aby połączyć się z systemem Soundbar, należy wybrać komunikat i nawiązać połączenie. Od teraz można odtwarzać dźwięk z telewizora na systemie Soundbar.

 

Ważna sprawa, która pojawia się dosyć często przy połączeniu bezprzewodowym BT. Jeśli wcześniej mieliście podłączony soundbar do innego telewizora warto zresetować połączenie BT z poziomu listwy. W tym celu należy na listwie przytrzymać przycisk 007.jpg przez 5 sekund (na pilocie przycisk 006.jpg lub przycisk play/pause) do pojawienia się komunikatu  „BT PAIRING”.

 

 

Wszystkie połączenia, które opisałem wyżej możecie śmiało wykonać w domowym zaciszu. Warto też czasami zerknąć do instrukcji obsługi, gdzie znajdziecie dodatkowe informacje na temat łączenia telewizora z systemami audio.

 

W razie pytań, piszcie śmiało

 

 


Editor7.gif

Czy wiesz już wszystko o nowym Note10 i Note10+?

Komputer, konsola do gier, kamera do epickich filmów i inteligentne pióro w jednym mobilnym urządzeniu!

GALAXY UNPACKED
Dołącz do dyskusji o Note10!

33 ODPOW. 33
Apprentice

Witam  posiadam tv ue65nu7670 wersja oprogramowania t-ktm2deuc-1260.8, bt-s oraz soundbar m 4500 m-series.  Do wczoraj glosniki włączyły  sie samoczynne po włączeniu tv i gdy tv wyłączyłem listwa wyliczanka się też. Teraz za każdym razem przy starcie muszę wchodzić w ustawienia dźwięku i ręcznie wybierać listę i się  z nią  łączyć... irytujące. Tv z automatu wybiera glosniki wbudowane, a nie z 

Apprentice
A nie z listy. Jak to ustawić żeby automatycznie tv wybierał listwa jak wcześniej?
Hotshot

Cześć @krystian0606,

Nasi eksperci z działu RTV z pewnością będą wiedzieć, co zrobić w tej sytuacji.


@StaszekM@ZuzannaN@MagdaB - dacie radę udzielić instrukcji?


Editor7.gif

 

Czy wiesz już wszystko o nowym Note10 i Note10+?


Komputer, konsola do gier, kamera do epickich filmów i inteligentne pióro w jednym mobilnym urządzeniu!


GALAXY UNPACKED
Dołącz do dyskusji o Note10!

Expert

W jaki sposób masz podłączony Sounbar z telewizorem? Spróbuj zresetować głośnik za pomocą przytrzymania przycisków do regulacji głośności jednocześnie (+/-) wbudowanych w urządzenie. Dodatkowo wykonaj reset telewizora: Ustawienia->Pomoc Techniczna->Diagnostyka->Resetuj. Następnie oba urządzenia odłącz od źródła zasilania na około 15 minut. Po upływie tego czasu uruchom oba urządzenia i połącz ponownie 😊

Apprentice
Dziękuję bardzo za pomoc😉 odlaczylem soundbar od prądu i pomogło. Pozdrawiam
Apprentice

Witam. Podepnę się pod temat bo od czasu zakupu soundbara mam problem z jego funkcjonowaniem. TV: UE58RU7120K, soundbar HW-K450. Przy pierwszym włączeniu TV bardzo szybko sam rozpoznał obecność soundbara i zaproponował połączenie z TV za pomocą BT na czym mi zależało. Poczytałem wcześniej o tym modelu soundbara więc odrazu ustawiłem opcję Bluetooth Power ON. Przetestowałem - działa. Problem w tym, że bezproblemowe włączanie następuje tylko wtedy gdy ponownie włącze TV w ciągu ok. 5 minut od jego wyłączenia. Wtedy soundbar budzi się automatycznie w trybie TV connect i wszystko działa. Po upływie 10 minut i więcej włączenie TV nie powoduje żadnej reakcji soundbara. Wykonałem aktualizację oprogramowania (rom i ssp), zainicjowałem ponownie soundbar, zresetowałem TV do domyślnych, infolinia zdalnie nawet zrobiła factory reset w TV. Jedyny efekt jest taki, że teraz po włączeniu (po czasie dłuższym niż 10 minut od wyłączenia) soundbar nie włącza sie, ale po chwili na ekranie TV znów pojawia się komunikat "wykryto soundbar" z pytaniem czy połączyć. Po kliknięciu na "połącz" działa OK, oczywiście do czasu wyłączenia na dłużej niż 10 minut - wtedy znowu łączenie od nowa. 
Zakładam, że tak nie powinno to wyglądać. TV i soundbar kupiłem w odstępie kilku dni więc nie mam jak sprawdzić czy wina leży po stronie telewizora czy soundbara. Macie może jakiś pomysł co jeszcze można sprawdzić, zmienić itp? Jeżeli nie to może chociaż jakieś nakierowanie który sprzęt jest winny zaistniałej sytuacji - soundbar czy TV?
Z góry dzięki za pomoc i wszytskie sugestie.

Legend

@Thomaster  Czy w TV masz już taki firmware wer 1303 a Soundbar wer 1006 ? problem może jeszcze być po stronie TV jest nowy sprzet i trzeba poczekać na nowszy firmware.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja
Apprentice

Tak - soundbar zaktualizowałem do wersji 1006 (nie sprawdzałem jaka była wcześniej). TV ma soft w wersji 1303 - próba aktualizacji online skutkuje komunikatem o braku nowszych aktualizacji - podobnie jak próba aktualizacji softu via USB. 

Jeżeli będę miał możliwość to sprawdzę jeszcze soundbar podłączając go pod jakiś inny TV. 
Wybiegając w przód - co w przypadku gdy po pojawieniu się kolejnej wersji FW do TV problem nie zostanie rozwiązany? Można to gdzieś zgłosić (oprócz infolinii)? Jakies sugestie? Zdecydowałem się na model RU7102 (zamiast tanszego o 1/3 ceny NU7102) właśnie ze względu na BT i naprawdę zależy mi na tym aby to działało.

Dzięki za pomoc.

Legend

@Thomaster Nie ma innego miejsca do takiego zgłoszenia jak infolinia, Aktualizację pojawiają się z częstotliwością raz na miesiąc czasem co dwa miesiące. Może coś Ci podpowie @StaszekM  @ZuzannaN .

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja
Autorzy z największą liczbą like