Wsparcie

Open search

Jak poprawnie połaczyć Soundbar z TV

Expert

Cześć,

 

Po zakupie nowego telewizora i włączeniu aplikacji YouTube zastanawiacie się co zrobić, aby dźwięk był mocniejszy i lepszej jakości. W pierwszej chwili na myśl przychodzi kino domowe, ja jednak chciałbym zaproponować Wam zestaw soundbar z głośnikiem niskotonowym.

 

001.jpg

 

Zestaw szczególnie dobrze sprawdzi się w mniejszych pomieszczeniach, gdzie rozmieszczenie poszczególnych głośników kina domowego jest utrudnione.

 

Jak już mamy kompletny zestaw przychodzi czas na połączenie urządzeń.

 

Przykłady możliwych połączeń przestawię na podstawie telewizora QLED i soundbara serii N.

 

Istnieje kilka możliwych połączeń:

  • Połączenie bezprzewodowe
  • Połączenie kablowe realizowane za pomocą kabla optycznego lub HDMI

Połączenie kablem przez złącze optyczne:

Zacznę od prostego połączenia kablowego przez złącze optyczne. Należy zaopatrzyć się w kabel optyczny, znajdziecie taki w dobrych sklepach z elektroniką . Kabel z jednej strony podłączamy do telewizora do złącza “optical out” z drugiej strony łączymy ze złączem “optical in” w soundbarze.

 

002.jpg

 

Dodatkowo ustawiamy:

  1. W soudbarze ustawiamy zródło D.IN
  2. W telewizorze w ustawieniach dźwięku / wyjście dźwięku ustawiamy “wyjście audio/optyczne”

 

Połączenie kablem przez złącze HDMI:

Następne równie proste połączenie za pomocą złącza HDMI. Odpowiedni kabel zazwyczaj znajdziemy w zestawie z soundbarem, jednak czasem musimy się w niego doposażyć w sklepie z elektroniką. Od strony telewizora kabel podłączamy do złącza “hdmi arc”, od strony soundbara wybieramy złącze “hdmi out arc”.

 

003.jpg

 

Dodatkowo ustawiamy:

  1. W soundbarze ustawiamy źródło hdmi.
  2. W telewizorze w ustawieniach dźwięku / wyjście dźwięku ustawiamy “Wyjście odbiornik hdmi”.

 

Połączenie bezprzewodowe Bluetooth:

Ostatnia metoda bezprzewodowa, najbardziej popularna, która zapewnia możliwość cieszenia się dźwiękiem bez obawy o plączące się kable.

 

004.jpg005.jpg

 

Konfigurację połączenia bezprzewodowego rozpoczynamy od naciśnięcia przycisku 006.jpg na pilocie zdalnego sterowania, lub przycisku 007.jpg na listwie. Następnie należy wybrać opcję BT.

 

Jeśli z listwą Soundbar nie będzie połączone żadne urządzenie Bluetooth, komunikat „BT” zmieni się na „BT READY”. Po pojawieniu się komunikatu „BT READY” należy nacisnąć i przytrzymać przycisk 007.jpg na panelu górnym listwy Soundbar przez ponad 5 sekund w celu wyświetlenia komunikatu „BT PAIRING”.

 

W telewizorze w ustawieniach dźwięku / wyjście dźwięku ustawiamy wyjście “lista głośników bluetooth”.

 

Z listy wyświetlanej na ekranie telewizora wybieramy ustawienie „[AV] Samsung Soundbar Nxxx”. Dostępny system Soundbar będzie wskazany na liście urządzeń Bluetooth telewizora wraz z komunikatem „Połącz” lub „Sparowano”.

 

Aby połączyć się z systemem Soundbar, należy wybrać komunikat i nawiązać połączenie. Od teraz można odtwarzać dźwięk z telewizora na systemie Soundbar.

 

Ważna sprawa, która pojawia się dosyć często przy połączeniu bezprzewodowym BT. Jeśli wcześniej mieliście podłączony soundbar do innego telewizora warto zresetować połączenie BT z poziomu listwy. W tym celu należy na listwie przytrzymać przycisk 007.jpg przez 5 sekund (na pilocie przycisk 006.jpg lub przycisk play/pause) do pojawienia się komunikatu  „BT PAIRING”.

 

 

Wszystkie połączenia, które opisałem wyżej możecie śmiało wykonać w domowym zaciszu. Warto też czasami zerknąć do instrukcji obsługi, gdzie znajdziecie dodatkowe informacje na temat łączenia telewizora z systemami audio.

 

W razie pytań, piszcie śmiało

 

 

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
5 ODPOW. 5
Apprentice

Witam  posiadam tv ue65nu7670 wersja oprogramowania t-ktm2deuc-1260.8, bt-s oraz soundbar m 4500 m-series.  Do wczoraj glosniki włączyły  sie samoczynne po włączeniu tv i gdy tv wyłączyłem listwa wyliczanka się też. Teraz za każdym razem przy starcie muszę wchodzić w ustawienia dźwięku i ręcznie wybierać listę i się  z nią  łączyć... irytujące. Tv z automatu wybiera glosniki wbudowane, a nie z 

Apprentice
A nie z listy. Jak to ustawić żeby automatycznie tv wybierał listwa jak wcześniej?
RadekK Moderator
Moderator

Cześć @krystian0606,

Nasi eksperci z działu RTV z pewnością będą wiedzieć, co zrobić w tej sytuacji.


@StaszekM@DariaT@MagdaB - dacie radę udzielić instrukcji?

 

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

 

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
Explorer

W jaki sposób masz podłączony Sounbar z telewizorem? Spróbuj zresetować głośnik za pomocą przytrzymania przycisków do regulacji głośności jednocześnie (+/-) wbudowanych w urządzenie. Dodatkowo wykonaj reset telewizora Ustawienia->Pomoc Techniczna->Diagnostyka->Resetuj. Następnie oba urządzenia odłącz od źródła zasilania na około 15 minut. Po upływie tego czasu uruchom oba urządzenia i połącz ponownie 😊

Apprentice
Dziękuję bardzo za pomoc😉 odlaczylem soundbar od prądu i pomogło. Pozdrawiam
Autorzy z największą liczbą like