Wsparcie

Open search

Jak poprawnie połaczyć Soundbar z TV

Apprentice

Wobec tego nie pozostaje mi chyba nic innego niż uzbroić się w cierpliwość bo infolinia wykorzystała już chyba cały zasób swoich możliwości (włączając diagnostykę i factory reset). 

Jak pojawi się nowsza wersja FW to dam znać czy coś się poprawiło.

Dzięki za pomoc.

Apprentice

Krótki update. Przetestowałem soundbar z trochę starszym TV Samsunga (6 seria - UE49K6370SS) i działa poprawnie. Nawet po 6 godzinach włącza się natychmiast po włączeniu TV. To tyle dobrych wiadomości bo mój nowy TV zachowuje się coraz gorzej - po godzinie / dwóch nieaktywności po włączeniu TV rozpoznaje soundbar i pyta czy połączyć, ale gdy TV wyłączony jest 5-6 godzin nie ma już szans na połączenie bez przywrocenia TV do ustawień fabrycznych. Użycie SPDIF'a również odpada i to już nie tyle ze względu na brak mozliwości wyłączenia soundbara razem z TV, ale z powodu braku możliwości regulacji gośności za pomocą pilota od TV. Infolinia zaproponowała wizytę serwisu z której pewnie będę zmuszony skorzystać. Mam tylko nadzieję, że nie zostanę miesiąc bez telewizora. Czy ktoś z Was może podzielić się wiedzą jak taka wizyta wygląda - w sensie czy serwisant przyjeżdża wyposażony w jakieś części zamienne czy tylko po to aby potwierdzić usterkę i zabrać TV do serwisu?

Expert

Cześć @Thomaster, zachęcam do skorzystania z pomocy serwisanta. Podczas przyjęcia zgłoszenia konsultant doprecyzuje jak najwięcej informacji, (co zostało przetestowane i sprawdzone) i przekaże je do serwisu. Dzięki temu serwis będzie przygotowany do wizyty i jeżeli będzie to możliwe, spróbuje naprawić Twój telewizor w mieszkaniu. Jeżeli sprzęt zostanie zabrany do serwisu, to zazwyczaj jest to kwestia kilku dni (max. 14 dni). 

Editor7.gif

Czy wiesz już wszystko o nowym Note10 i Note10+?

Komputer, konsola do gier, kamera do epickich filmów i inteligentne pióro w jednym mobilnym urządzeniu!

GALAXY UNPACKED
Dołącz do dyskusji o Note10!

Apprentice

Tak też zrobiłem. Serwisant pojawił się bardzo szybko pomimo tego, że jechał z innego miasta. Odnośnie przygotowania do wizyty to już tak fajnie nie wygląda - przyjechał właściwie tylko po to aby potwierdzić zgłaszaną usterkę co w tym akurat przypadku nie było trudne. Pogadaliśmy, pogdybaliśmy (na codzień również zajmuję się serwisowaniem elektroniki) czego efektem była decyzja o wymianie modułu wifi/BT w telewizorze. Pan wrócił do siebie zamówić moduł, teraz więc czekam na informację ze strony serwisu kiedy będzie możliwa wymiana. Po wymianie dam znać czy to rozwiązało problem.

Apprentice

Serwis zdecydował się jednak na wymianę całej płyty głównej wraz z modułem BT / WIFI. Po wymianie zarówno na starym sofcie 1062 jak i po aktualizacji do 1303 soundbar włącza i wyłącza się poprawnie więc problem wygląda na rozwiązany.

Highlighted
Expert

Cześć @Thomaster  Super, dzięki za informację!

Editor7.gif

Czy wiesz już wszystko o nowym Note10 i Note10+?

Komputer, konsola do gier, kamera do epickich filmów i inteligentne pióro w jednym mobilnym urządzeniu!

GALAXY UNPACKED