Wsparcie

Open search

Wymiana dysku w laptopie r780

First Poster

Witam,chcę wymienić w laptopie r780-js06pl dysk twardy na dysk SSD Samsung 860 EVO 250GB oraz dodatkowo w miejsce napędu optycznego zainstalować dysk Seagate Barracuda 1TB.Mam pytanie czy jest to techniczie możliwe i czy będzie poprawnie funkcjonować.

3 ODPOW. 3
Highlighted
Expert

Cześć @tadeol,

W laptopie NP-R780-JS06P istnieje mozliwość podłączenia dysku twardego jedynie po złączu SATA II - laptop nie wykorzysta pełnego potencjału dysku SSD, jego prędkość znacząco zwolni dostosowując się do możliwości transferu danych płyty głównej laptopa.

Nie ma możliwości podłączenia dysku twardego w miejscu napędu optycznego - rozplanowanie podzespołów laptopa nie pozwala na tego typu modyfikacje.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
First Poster

Witam.Wiem że szybkość dysku SSD nie będzie w bedzię w pełni wykorzystana ale powinno przyspieszyć pracę laptopa.Zależy mi na dwóch rzeczach,przyspieszenie pracy komputera i zwiększenia pojemności na przechowywanie plików.Może lepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie dysku hybrydowego sshd  Seagate FireCuda o pojemności 1lub 2TB.W wyniku jakiś modyfikacji dysku C utraciłem partycję Recovery,przy początkowym uruchomieniu komputera nagrałem system na płyty DVD czy po uruchomieniu systemu z płyt jest możliwość odzyskania partycji Recovery

Expert

@tadeol, pamiętaj, że ten dysk również posiada interfejs SATA III, a laptop SATA II - także, nie będzie możliwości wykorzystania 100% jego szybkości. To rozwiązanie jest lepsze, ze względu na znaczne zwiększenie dostepnej pamięci - tak jak napisałem powyżej, nie ma fizycznej możliwości umieszczenia dodatkowego dysku twardego w kieszeni po napędzie optycznym.

Po uruchomieniu systemu z płyt DVD nie odzyskasz partycji recoveary - cały dysk twardy wcześniej powinien zotać sklonowany za pomocą Samsung Data Migration (https://eu.community.samsung.com/t5/Sprz%C4%99t-Komputerowy/Samsung-Data-Migration/m-p/495949#M324) - pozwala to również na zachowanie partycji recoveary. Jeżeli chcesz ją odtworzyć możesz to zrobić w autoryzowanym serwisie CTDI (https://www.ctdi.pl/kontakt.html).

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
Autorzy z największą liczbą like