Wsparcie

Open search

Samsung Magician 5.2.1 nie wykrywa dysku 970 Evo

Mastermind

To chyba wiesz że ta wersja ma spore problem i została wycofana ale ja sam jej używam.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Explorer

Nic mi na temat tej aktualizacji 1809 i jej probemach nie wiadomo. Pokazywałeś jakiś czas temu screena z Samsung Magician ale z dysków SSD pod SATA 3. U mnie te dyski 860 Evo są niewykrywane bo są spięte w Raid0 co jest oczywiste.

Mastermind

Ja akurat mam laptopa Asus na dzień dzisiejszy nie pobierzesz wersji 1809 a tylko 1803 co do problemu znajdziesz na samym dole

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Explorer

Poczekam co odpisze support ASrocka

Mastermind

@aen87Zapytałem się wujka Google

Explorer

Zobaczę co się stanie jak odepnę pozostałe dyski SSD Samsunga 860 Evo i zostawie tylko dysk 970 Evo Nvme.

Sterownik Samsung Nvme zainstalowany Samsung Magician 5.2.1 wykrył dysk poprawnie. A czy tryb Rapid Mode powinien dać się właczać wyłaczać czy nie?

Mastermind

@aen87Czyżby jest już sukces ? Tak powinno być możliwość wylączenia i wlączenia.

Explorer

Tak sukces rozwiązałem problem grzebiąc w BIOS metodą prób i błędów. No to nie wiem dlaczego u mnie tego trybu rapid mode w 970 Evo 250 GB nie można włączyć. Ale reszta ustawień działa tylko ten tryb. Ktoś ma jakiś pomysł czemu tak jest?

Edit znalazłem że dyski SSD pod Nvme nie obsługują w oprogramowaniu Samsung Magician ten opcji "rapid mode" tylko SSD 860 Evo na tym dysku działał ten tryb. Czyli temat zakończony

Autorzy z największą liczbą like