Wsparcie

Open search

Samsung 970EVO temperatury i gwarancja

First Poster

Witam,

Mam dwa pytania odnośnie ww. dysku:

1.  Dysk raportuje dwie temperatury w HWinfo: jedna waha się w granicach 35 - 60, a druga potrafi pokazać nawet 98 stopni C! W innych aplikacjach monitorujących ta druga temperatura nie występuje i nie wiem czy się musze przejmować bo może to błędy odczytu.

Drugie pytanie związane z powyższym...

2. Czy naklejka po stronie kości pamięci i kontrolera może byc usunięta w celu naklejenia na dysk radiatorków? Informacja "Warranty void if removed" jest tylko na tej z tyłu dysku (chyba miedzianej naklejce) ale na tej przedniej nie ma takiej informacji.

A może nie przejmować się tymi temperaturami?

Dzięki i pozdrawiam!

8 ODPOW. 8
Legend

A jak to jest widoczne przez Samsung Magician ?

Przechwytywanie.PNG

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

First Poster

W Samsung Magician jest ta niższa wartość.

Legend

@DidusieqJak jest OK to nie ma co się przejmować.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

First Poster
To jeszcze poczekam na jakąś informację odnośnie pytania drugiego. Zastanawia mnie to.
Legend

Jak usuniesz to stracisz gwarancje na dysk.

First Poster
Tam są dwie naklejki. Ta od spodu ma taką informację, ale ta na kościach już nie.
Legend

Jak sam wiesz że dyski HDD miały większe temperatury możesz też zadać pytanie przez e-mail

Expert

Cześć @Didusieq,

Jezeli usuniesz którąkolwiek z naklejek na dysku stracisz na niego gwarancję. Obie naklejki muszą obligatoryjnie znajdować się na urządzeniu. W przypadkach gdy np. klient chce zgłosić urządzenie na gwarancję bezpośrednio do serwisu Hanaro (np. kiedy sklep odpowiedzialny za przyjęcie zgłoszenia w normalnym przypadku przestał istnieć) wymagane są zdjęcia całego urządzenia - pozwalają one zdiagnozować min. potencjalne uszkodzenia mechaniczne i ingerencje użytkownika w sprzęt.

W przypadku temperatury pracy dysku: miernikiem prawidłowej temperatury pracy dysku jest program Samsung Magician - wartości podane w nim są miarodajne dla diagnostyki. Jeżeli mieszczą się one w normie nie masz się czym przejmować

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
Autorzy z największą liczbą like