Wsparcie

Open search

Obsługiwany RAM w RC730 NP-RC730-S04PL

Highlighted
ROZWIĄZANE
First Poster

Witajcie, posiadam dość starego laptopa RC730 (NP-RC730-S04PL). Mimo że jest dość stary mam dla niego pare zastosować. Chciałbym zwiększyć pamieć RAM do 8GB. Pytanie czy laptop obsłuży pojedynczą pamieć RAM 8GB (preferowane rozwiązanie) czy musze dokupić drugą 4GB. Druga sprawa czy jest to pamiec PC3 czy PC3L (naklejka jest nieczytelna). Jeśli ktoś zna odpowiedzi na moje pytanie, będę wdzięczny za odpowiedź.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Expert

Witaj @czeslaw514,

W tym modelu maksymalna obsługiwana pamięć to 8 GB . Z tym że w przypadku wersji 32 bitowej systemu pamięć maksymalna może wynosić 4GB, natomiast w przypadku wersji 64 bitowej systemu możesz uzyskać maksymalnie 8 GB pamięci(4GB+4GB ) . Co do samego typu pamięci to chipset wspiera taktowanie 1600 MHz, natomiast system tylko 1333 MHz. Dlatego też zalecam dołożenie pamięci typu PC3-10600(1333MHz).

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
2 ODPOWIEDZI
DamianK Moderator
Moderator

@czeslaw514 przekazałem Twoje zapytanie do ekspertów. Odpowiedź otrzymasz zapewne w dniu jutrzejszym.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Zajrzyj na nasz dział wideo!
Expert

Witaj @czeslaw514,

W tym modelu maksymalna obsługiwana pamięć to 8 GB . Z tym że w przypadku wersji 32 bitowej systemu pamięć maksymalna może wynosić 4GB, natomiast w przypadku wersji 64 bitowej systemu możesz uzyskać maksymalnie 8 GB pamięci(4GB+4GB ) . Co do samego typu pamięci to chipset wspiera taktowanie 1600 MHz, natomiast system tylko 1333 MHz. Dlatego też zalecam dołożenie pamięci typu PC3-10600(1333MHz).

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
Autorzy z największą liczbą like