Wsparcie

Open search

MONITOR SAMSUNG S24F350FHUX Problem przy oglądaniu filmów

First Poster

Witam. Kupiłem kilka dni temu monitor S24F350FHUX. Na początku wydawało się, że jet ok, ale zauważyłem w trakcie oglądania filmów w fullscreenie coś takiego https://www.youtube.com/watch?v=hSt903bpfKk Dziwne mruganie które trochę widać na zielonym tle. w realu łatwiej to zauważyć. Wygląda to trochę jak aparat który ustawia jasność przy kręceniu filmików. w trakcie gry nie ma nic takiego, ale np  w trakcie Loading screenu wiedźmina 3 się to pojawia. Kiedy filmy nie są na fullscreenie nic się nie dzieje. Próbowałem zmieniać kable, rozdzielczość, ustawienie w panelu nvidii po kolei wszystkie i nic także zmieniałem ustawienia  w samym monitorze (każdą opcje włączałem lub wyłączałem po kolei) i tu ciekawostka jak ustawiłem kontrast dynamiczny to są chwile w których film baaaardzo ciemnieje na kilka sekund i potem wraca do normalności. tak jakby ktoś gasil światło w poomieszczeniu na filmie.. kiedy podłączam kompa pod starszy TV LCD nie mam takiego problemu.

6 ODPOWIEDZI
Voyager

A czy próbowałeś może wyłączyć funkcję AMD FreeSync?

Możliwe, że to powoduje takie migotanie, gdyż jak napisałes masz kartę Nvidia.

Explorer
Cześć,

Spróbuj przywrócić ustawienia domyślne monitora i sprawdź działanie. Dodatkow jak masz możliwość to podłącz inne urządzenia pod ten monitor lub monitor z inną jednostką sprawdź.

pozdr.
First Poster

Ustawienia domyślne to samo. Podłączyłem laptop pod monitor i jest wszystko ok, problem niw wystpuje

Explorer
Jeśli podłączyłeś pod laptopa monitor i hula, to monitor masz sprawny
Należy szukać problemu w PC.
First Poster

No tak tylke, że jak podłącze TV pod PC to nie mam takiego problemu.

Explorer

Z twojego opisu wnioskuję, że ewidentnie masz jakiś problem z PC lub jego ustawieniami. Sam monitor jest sprawny. Pamiętaj, TV i mon to różne urz. są różnie wykonane i musisz szukać rozwiązania w PC.

Autorzy z największą liczbą like