Wsparcie

Open search

Asus N580GD a Samsung 960/970 Evo

First Poster

Cześć

Ma ktoś laptopa Asusa N580GD albo 580VD ? Można w nim zmienic dysk na SSD NVME? Chce tam wsadzić Samsunga 960evo albo 970evo. X-kom uważa że laptop nie obsługuje NVME a na eBay i Amazon sprzedają laptopy w takiej konfiguracji z znanych sklepów.

9 ODPOW. 9
Legend

Widzę że do tego laptopa jest możliwość włożenia dysku SSD M.2 tutaj

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

First Poster
Tak tak, oczywiście wiem że istnieje możliwość włożenia dysku M2. Rozbieżność polega na informacji o obsłudze protokołu Nvme. Nie wiem czy go obsługuje.
Legend

@cross099Na stronie Asusa też nic niema na ten temat może zadzwoń na infolinie Asusa i się dopytaj.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

First Poster

Tak wiem bo na stronie Asusa byłem w pierwszej kolejności. A rozbieżność polega na tym że dyski NVME nie działają ale Samsungi 960 i 970 Evo są montowane w tych laptopach. Pomimo niby braku możliwości. Ale nie wszyscy to potwierdzają.

Legend

@cross099Możesz zadzwonić do serwisu x-kom powinni ci powiedzieć jakie dyski oni wkładają 

First Poster

Jaki oni wkładają to wiem. Oni twierdzą że Nvme nie działa i koniec. Co innego to testy na userbenchmerk, i oferty na zagranicznych portalach. Tam już dyski Samsunga normalnie się pojawiaja

Legend

Ja mam w dwóch laptopach jeden Samsung leciwy z I7 i Asus I7 w obu są Samsung ssd 860 evo

Observer

Cześć!

Udało się Wam ustalić, czy dysk Samsunga NVME będzie pasował do Asusa N580GD?

W x-kom mi również odpowiedzieli, że być może za granicą mają inne płyty główne, a tu nie wiadomo jak będzie.

First Poster

Cześć,

Ja wczoraj kupiłem Asusa z Włoch, ale wg informacji jakie udało mi sie zdobyć samemu to dyski Samsunga powinny działać. Seria 970 Evo dowód : http://prntscr.com/kvt6qi

Seria 960 jest montowana w laptopach N580VD i działa choć też nie miała dowód: http://prntscr.com/kvt86e to akurat wyłapane na rodzimym portalu aukcyjnym.

Autorzy z największą liczbą like