Wsparcie

Open search

Aktualizacja BIOS w laptopach Samsung

First Poster

Bios: Phoenix, 11/02/2012, 09QA, 

Mastermind

@MaciekMTo jest najnowszy do tego laptopa.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

First Poster
To fajnie, problem z głowy. CPUZ a właściwie bios argent przekłamuje, i tyle.
Wielkie dzięki za info.
Apprentice

Mam ten sam BIOS i ten sam problem, czyli brak możliwości wejścia do BIOS. Nakombinowałem się jak mogłem. W laptopie NP300E7A-S01 mimo że nie ma miejsca na drugi dysk to wymontowałem DVD w wstawiłem tam talerzaka 500GB a za system odpowiada głowny SSD Kingstona 240GB. Myślałem, że tu gdzieś problem. Niestety rózne kombinacje nic nie dawały. Wyjęcie baterii biosu również sprawy nie załatwia. Chyba, że trzeba jakieś zworki na płycie jeszcze "pieścić" aby bios się zresetował. Jak ktoś ma taką wiedzę to proszę się podzielić a spróbuję i w ten sposób.  Aktualizacje firmware na systemie win10 nie działają z racji braku wsparcia. Ostatnią rzeczą jaką planuję zrobić to chyba instalacja win7 i próba aktualizacji w tym systemie.

Voyager

@RadekK lub @DamianK czy jesteście w stanie coś podpowiedzieć?

Mastermind

Samo wyjęcie baterii resetuje bios tak samo  użycie zworki taki sam będzie efekt a żeby zrobić aktulizacje biosu trzeba mieć zainstalowany Windows 7 lub Windows 8/8.1 na Windows 10 nie ma możliwości aktulizacji biosu.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Apprentice

W takim razie wykonam instalację Windows 7 i na niej spróbuję aktualizaji, poinformuję o efektach zainteresowanych

Autorzy z największą liczbą like