Wsparcie

Open search

Aktualizacja BIOS w laptopach Samsung

Expert

W jaki sposób zaktualizować BIOS w laptopie Samsung

W pierwszej kolejności należy sprawdzić jaką wersje posiadamy obecnie na laptopie za pomocą polecenia „msinfo32.exe”

Należy wejść w opcje wyszukiwania za pomocą ( windows + R ) oraz wpisać „msinfo32.exe”

zdj1.png

Otworzy nam się okno z wszystkimi potrzebnymi informacjami(wersja/data BIOS znajduje się pod nazwą procesora ).

zdj2.pngNastępnie należy sprawdzić na stronie www.samsung.pl czy jest dostępna nowa wersja BIOSu do naszego modelu.

Aby to sprawdzić należy:

-Wejść na stronę www.samsung.pl a następnie wyszukać swój model laptopa

zdj3.png

-wybrać swój model (pełny modelcode można sprawdzić na tabliczce znamionowej laptopa )

zdj4.png

-Bios będzie znajdował się w plikach do pobrania.

zdj5.pngGdy już upewniliśmy się, że jest dostępna nowsza wersja BIOS do naszego urządzenia, należy pobrać plik, uruchomić go i postępować dalej według instrukcji. Należy upewnić się również, że laptop znajduje się pod stałym źródłem zasilania - jeśli twój komputer wyłączy się nagle podczas trwającej aktualizacji BIOSu, prawdopodobnie uniemożliwi to dalsze korzystanie z niego.

Po aktualizacji należy uruchomić laptop ponownie.

Bios można pobrać również za pomocą programu Samsung update do którego instrukcję zamieścił na forum Mateusz : https://eu.community.samsung.com/t5/Sprz%C4%99t-Komputerowy/Aktualizacje-sterownikow-za-pomoc%C4%85-... .

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
16 ODPOW. 16
First Poster

no to niestety ta metoda dla mojego lapka nie działa NP300E5A-S0CPL, mam starego biosa i koniec, appka samsunga updata z MS store obsługuje jedynie win 7 i 8, o w10 można zapomnieć.
Jakieś inne pomysły?

DamianK Moderator
Moderator

@MateuszW1 przychodzi Ci coś może do głowy?

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Zajrzyj na nasz dział wideo! | Spotkanie Społeczności Samsung | Relacja z IFA2018
First Poster

Na ten moment jedynie HelpDesck do Samsunga, Phoenix się wypchał, updata jedynie przez płatne programy, ale to wszystko po zmianie procesora na i5-2450M zgonego z posiadaną  płytą. 

Expert

Cześć @MaciekM, Twój laptop, czyli NP300E5A-S0CPL nie posiada wsparcia dla Windows 10, dlatego część funkcji może nie działać. Jeżeli chcesz wykonać aktualizację BIOS za pomocą Samsung Update konieczna jest instalacja starszej wersji systemu operacyjnego.

First Poster

Powrót do 7ki jest niemożliwy z racji bezpłatnego upgradu, 
nie widzę sensu dla takiego stanu rzeczy, skoro 90% kompów z win7 otrzymało możliwość przesiadki, to jak to się ma do wsparcia producenta - Samsung dla prawidłowego i bezpiecznego korzystania z zakupionych produktów?
Aktualizacja Biosu jest możliwa, ale jedynie przez płatne programy, a nie wsparcie techniczne PRODUCENTA - logo na lapku SAMSUNG.
Chyba, że producent nie przewidział jakiegokolwiek wsparcia dla swoich lapków. To tak samo jak co roku wypuszcza nowe smartki, a poprzednie ma w ...... gdzieś. 
Propozycja wgrania poprzedniego systemu jest dla mnie niedorzeczna.

Expert

W 2014 roku Samsung wycofał się ze sprzedaży laptopów w Europie - z tego powodu nie udostępnia się nowych sterowników pod Windows 10 dla większości modeli.

Legend

@MaciekMA jaką masz wersie biosu zawsze możesz zainstalować Win 7, a potem powrót do Win 10. 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

First Poster

Nie mam kopi 7ki.

First Poster

No, czyli porzucenie klienta, nic więcej.

Autorzy z największą liczbą like