Wsparcie

Open search

wd80n64200x Pralko suszarka buczy podczas suszenia

ROZWIĄZANE
First Poster

Witam.

Od kilku miesięcy posiadam pralko suszarkę wd80n64200x. Od tygodnia podczas suszenia prania strasznie buczy. 

Dodam że gdy dam pauze na chwilkę  i ponownie start ustaje to na około minutę po czym znów buczy.

Czy ktoś może pomóc w rozwiązaniu problemu ?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania

Hej @Bart81,

Jeśli filtr jest czysty i nie widzisz związku ilości i rodzaju prania z tymi dzwiękami, należy zgłosić sprawę na infolinii Samsunga w Niemczech.

Dla wygody poniżej wrzucam link:

https://www.samsung.com/de/support/#contactus

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
10 ODPOW. 10
RadekK Moderator
Moderator

Hej @Bart81,

Spójrz na ten poradnik: Głośna praca pralki – przyczyny. 

Jutro na forum będą dostępni nasi eksperci: @EwaK@Aleksandra_S_W  i @MichałJ. Z pewnością podpowiedzą Ci coś więcej

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

First Poster

Dziękuję za post.

Jednak nie ma tutaj nic na temat hałasu podczas suszenia . Tak jak wcześniej pisałem pralka podczas suszenia buczy(wyje). 

Superuser II
Superuser II

@Bart81 już wiemy, że buczy/wyje. Napisałeś o tym aż w dwóch tematach, pod różnymi nickami (@maxiui81).  Zastanawiam się tylko po co?

Tak jak napisał @RadekK, poczekaj do jutra, pojawią się eksperci i nakierują Cię na właściwe działania.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
First Poster

Witam.

Mój błąd! Chciałem usunąć ten post (@maxiu81) lecz się nie da.

Miałem już wcześniej konto i za późno się zorientowałem. 

Superuser II
Superuser II

@Bart81 poczekaj do jutra na ekspertów.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.

Cześć @Bart81,

Potrzebuję kilku dodatkowych informacji aby Ci pomóc.

W pierszej kolejności poprosze cię o sprawdzenie modelu urządzenia. Jesteś pewien, że model to wd80n64200x?

Nigdzie takiego modelu nie znajduję :(

Dodatkowo proszę Cię o informacje, na jakim etapie cyklu słychać te dzwięki, czy pranie przebiega normalnie?

Czy sprawdzałeś filtr urządzenia pod kątem ciał obcych?

Te dodatkowe informacje ułatwią pomoc

First Poster

Witam,

Dokładnie to model WD 80 N 642 OOX/EG zakupiona w Niemczech. W Polsce ma pewnie troszkę zmieniony numer.

Pranie przebiega normalnie, ten straszny dźwięk zaczyna się podczas suszenia prania. Filtr sprawdzałem był w miarę czysty. Wczoraj zauważyłem że ten dźwięk najbardziej słychać właśnie z dołu w obrębie tego filtra.

Dodam jeszcze, że gdy buczy i dam pauza i znów start buczenie ustaje na chwilę po czym znów zaczyna.

Bart81,

Dzięki za info. Wygląda na problem z pompką odprowadzającą wodę. Sprawdź koniecznie filtr oraz przestrzeń za filtrem. Są tam takie skrzydełka, sprawdź czy nic się do nich nie dostało.

Kolejne pytanie pomocnicze, czy urządzenie użytkujesz w Polsce czy w Niemczech?

Dopytuje w kwestii gwarancji - bo rozumiem, że nie minęło jeszcze 24 miesiące od zakupu urządzenia?

First Poster

Właśnie sprawdziłem filtr oraz miejsce za filtrem. Wszystko czyste, skrzydełka także czyste.

Pralkę użytkuje w Niemczech i kupiłem z końcem tamtego roku.20190211_135855.jpg

Autorzy z największą liczbą like