Wsparcie

Open search

Zmiana kierunku drzwi w lodówce - ważne informacje

Highlighted

Cześć wszystkim,

Dzisiejszy temat to zmiana kierunku drzwi w lodówce. Czy można wykonać tą czynność samodzielnie czy tylko przez specjalistę? Czy przełożenie drzwi samodzielnie powoduje utratę gwarancji? Jest to często pojawiające się pytanie a odpowiedzi podawane są różne.

Przedstawię wam dzisiaj oficjalne stanowisko producenta w tej sprawie.

 

Przełożenie drzwi w lodówce na przeciwną stronę można wykonać samodzielnie i nie wpyłwa to w żaden sposób na obowiązywanie gwarancji.

 

Teraz kilka uwag i szczegółów:

Przy zmianie kierunku drzwi samodzielnie należy pamiętać o kilku rzeczach.

 

Pierwsza, bardzo istotna to obrócenie uszczelki o 180 stopni w płaszczyźnie lodówki. Wtedy będziemy mieli pewność że uszczelka będzie prawidłowo przylegać do obróconych drzwi i nie będzie żadnych strat temperatury.

 

Druga sprawa to prawidłowe przełożenie wiązki. W lodówkach z zewnętrznym wyświetlaczem elektronika lodówki jest połączona z urządzeniem właśnie na łączeniu drzwi. Przy przełożeniu wiązki trzeba wykazać się dużą ostrożnością, aby jej nie uszkodzić. Należy rozpiąć wiązkę, przeciągnąć ją na drugą strone zarówno w lodówce jak i w drzwiach a następnie podpiąć ją ponownie.

Co ważne, jeżeli dojdzie do uszkodzenia w trakcie jej przekładania, gwarancja tego nie obejmie i naprawa będzie płatna.

Zatem należy zachować tu należytą staranność.

 

Dodatkowo, wszystkie potrzebne akcesoria do przełożenia drzwi znajdują się w zestawie. Nie trzeba będzie niczego dokupować, by takiej czynności dokonać.

 

Oczywiście jeżeli nie jesteśmy pewni czy damy sobie radę, warto skorzystać z pomocy specjalisty. Autoryzowany Serwis z przyjemnością pomoże w tej czynności. Serwisant przyjedzie, w mgnieniu oka przełoży drzwi i nie będzie trzeba zaprzątać sobie sprawą głowy. Jednak usługi tej nie obejmuje gwarancja, zatem będzie ona płatna.

Często sklepy dodają tę opcję ze sprzętem w prezencie lub za niewielką opłatą, co też jest dużym ułatwieniem.

 

Jak było u was? Podjeliście się zmiany kierunku drzwi samodzielnie? Jak wam poszło? Pojawiły się jakieś trudności czy poszło "jak po maśle"? Czy pomógł wam w tym serwisant?

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
Autorzy z największą liczbą like