Wsparcie

Open search

Wymiana żarówki w lodówce Samsung RL38SBPS-Pomocy!

ROZWIĄZANE
First Poster

Klosz od zarówki  w mojej chłodziarko-zamrażarce Samsung RL38SBPS ma kształt zbliżony do 1/4 kulii jest przyczepiony jednym bokiem do sufitu a drugim do tylnej scianki lodówki. Klosz ma prawdopodobnie jakieś zaczepy. W instrukcji nic nie ma na temat jak go zdjąć.Zalecają wezwanie serisu. To jest jakaś kpina z użytkownika. Niedługo nawet do wymiany sznurówek w obuwiu trzeba będzie wzywać serwis.Pomóżcie ! Może ktoś wie jak zdjąć ten przeklęty klosz? Mogę podesłać zdjęcie na adres mailowy-tu nie ma możliwości wklejenia zdjęcia.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
New Member

Właśnie i mi się to stało: poszła żarówka. Dzięki Waszym zdjęciom wpadłam na pomysł, który świetnie się sprawdził: w dziurki wentylacyjne klosza (po prawej i lewej stronie blisko tylniej ściany) wsadziłam dwa cienkie śrubokręty i pociągnęłam do siebie. I poszło. Potem delikatnie wyciągnęłam z dolnego zaczepu. A teraz spróbuję gdzieś kupić tak badziewną żarówkę: duży gwint, mała główka, 40W, matowa.

8 ODPOWIEDZI
Navigator
czesc Halina dodaj zdjecie jak to wyglada (jest opcjazeby wkleic fotke do posta)
Highlighted
First Poster

Oto zdjęcie(przepraszam za słabą jakość:

Zdjęcie3009_zmn.jpg

Navigator

Hej @Halina!

Aby zdjąć klosz od żarówki w Twojej chłodziarko-zamrażarce, należy go złapać i przesunać w prawą stronę (jak na obrazku poniżej):

zdjecieklosza.PNG

Dzięki, że jesteś z nami! Jeśli odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij kudo!
First Poster

Spróbuję, gdy dotrę do domu, ale te strzałki mogą też sugerować,że ciągniemy do siebie-trudno to narysować przestrzennie. Gdyby chodziło o przesuwanie w prawo to narysowałabym strzałki proste w prawą stronę

First Poster

Trzy razy podchodziłam do próby zdjęcia osłony-tak mocno to siedzi.Dopiero po zdjęciu widać zaczep dolny. Tak jakby nie można było zrobić osłony wkręcanej albo przykręcanej śrubką. Tym bardziej,że klosz jest ogromny a żarówka mała-8,5cm dł. Projektanta tego oświetlenia skazałabym na rok pracy polegającej na zdejmowaniu i zakładaniu tych kloszy przez 8 godzin dziennie,i jakby połamał klosz-musiałby płacić z własnej kieszeni. Może to nauczyłoby go rozumu. Można kupić żarówkę ledową filament 4W(odpowiednik 40W) z dużym gwintemKlosz_uchyl2.pngDuży rant,sztywnyKlosz zdjęty2.jpgWidok osłony od wewnatrzZniszczenia.png

New Member

Właśnie i mi się to stało: poszła żarówka. Dzięki Waszym zdjęciom wpadłam na pomysł, który świetnie się sprawdził: w dziurki wentylacyjne klosza (po prawej i lewej stronie blisko tylniej ściany) wsadziłam dwa cienkie śrubokręty i pociągnęłam do siebie. I poszło. Potem delikatnie wyciągnęłam z dolnego zaczepu. A teraz spróbuję gdzieś kupić tak badziewną żarówkę: duży gwint, mała główka, 40W, matowa.

First Poster

Przykładowe żródło zakupu:

http://allegro.pl/zarowka-e27-led-filament-4w-ciepla-edison-480lm-i7035506160.html

albo wpisać w wyszukiwarkę Żarówka E27 LED FILAMENT 4W.

Pozdrawiam

Cześć @Halina, dzięki za szybkie info!

@fixama mam nadzieję że Halina rozwiązała Twoją wąpliwość.

Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pytania pisz śmiało.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
Autorzy z największą liczbą like