Wsparcie

Open search

Ustawienie lodówki RB34

ROZWIĄZANE
New Member

Dzień dobry, mam pytanie o ustawienie lodówki, konkretnie model RB34K6032SS. Otóż nie mam miejsca w kuchni po bokach, a o ile kojarzę jest to model pod otwartą zabudowę? Wiem, że są lodówki Kitchen Fit, gdzie chyba nie trzeba tego zachowywać (poprawcie mnie jeśli się mylę), ale ta lodówka nie jest (chyba) kitchen fit, choć ma identyczny "kwadratowy" design jak te Kitchen Fit?

Instrukcja obsługi konkretnie od tego modelu (najnowsza na dzień dzisiejszy wersja ze strony Samsung z dnia 21.07.2016, strona 31) mówi jedynie o ustawieniu 5cm od ściany, nie ma ani słowa o ustawieniu po bokach, podczas gdy instrukcje innych lodówek Samsung mają jasno określone, że po bokach musi być po 5cm luzu - w tym konkretnym modelu nie ma o tym ani słowa. 

Identyczne pytanie zadałem konsultantowi na czacie firmy Samsung, który po 20 minutach weryfikowania sprawy sam do końca nie wiedział co odpowiedzieć, więc z ostrożności opisał, że "w instrukcji mamy informację że należy zainstalować lodówkę z odpowiednimi odległościami wentylacyjnymi. Nasze zalecenia to po 5cm po bokach i od tyłu aby był swobodny obieg powietrza." Mi zależy na wiążącej odpowiedzi, aby nie mieć ewentualnych problemów z gwarancją z tego tytułu, ale chwila... w instrukcji nie ma ani słowa o 5cm po bokach, instrukcje innych lodówek Samsung mają taki zapis - tu go nie ma. Pytanie więc co to znaczy "odpowiednie odległości wentylacyjne", jeśli tylko taki enigmatyczny zapis mamy w insturkcji obsługi? 

Moje pytanie chyba wprowadziło konsultanta w zakłopotanie, gdyż po cześci przyznał mi rację mówiąc "nasze zalecenie to 5cm, z instrukcji wynika że minimum co trzeba zostawić 1.6mm bo drzwi wychodzą poza obudowę po otworzeniu" co według mnie oznacza, że wystarczy zostawić po 1,6mm minimum z każdej strony (zgodnie z instrukcją obsługi), ale na pytanie czy będę miała problemy z gwarancją, jeśli o bokach nie będzie 5cm, a 1.6mm konsultant już nie umiał odpowiedzieć, więc dostałam odpowiedź, że weryfikacją zajmuje się serwis a nie firma Samsung.

Niestety takie odpowiedzi to tylko odbijnie piłeczki, które nie jest odpowiedzią na moje pytanie. Kto ma wiedzieć, czy mogę zainstalować lodówkę, jeśli nie mam po 5cm z każdej strony jeśli nie poducent? Ja nie chcę mieć problemów z ewentualną realizacją gwarancji. O ile kojarzę, to zgodnie z zapisami w karcie gwarancyjnej, serwis może odrzucić reklamację, jeśli lodówka nie jest użytkowana zgodnie z instrukcją obsługi, natomiast instrukcja obsługi nie mówi nic o odległościach po bokach. Według mnie będzie więc podstawy do orzucenia reklamacji ze względu na użytkowanie niezgodnie z instrukcją obsługi. Jednak według konsultanta Samsung, to serwis podejmie decyzję, czy odrzuci reklamację ze względu na brak 5cm z każdej strony (o czym nie ma zapisu w instrukcji obsługi), czy uzna gwarancję.

Proszę więc o wiążącą odpowiedź, czy ewentalnna reklamacja odnośnie w/w modelu może zostać odrzucona ze względu na brak luzu 5cm z prawej i lewej strony, jeśli nie ma o tym ani słowa w instrukcji obsługi? Jeśli serwis tak uzna to na jakiej podstawie, skoro urządzenie będzie ustawione i uzytkowane zgodnie z instrukcją obsługi?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Expert

Cześć   !

W instrukcji do modelu wymiary urządzenia w dziale "Instalacja" nie uwzględniają odległości po bokach, natomiast jest to określone w dalszej części instrukcji:

odległości.PNG

Screen z instrukcji do modelu RB34K6032SS Link do instrukcji ze strony, dodanej 26.09.2016r.

Mam nadzieję, że rozwiałam Twoje wątpliwości

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
1 ODPOWIEDŹ 1
Expert

Cześć   !

W instrukcji do modelu wymiary urządzenia w dziale "Instalacja" nie uwzględniają odległości po bokach, natomiast jest to określone w dalszej części instrukcji:

odległości.PNG

Screen z instrukcji do modelu RB34K6032SS Link do instrukcji ze strony, dodanej 26.09.2016r.

Mam nadzieję, że rozwiałam Twoje wątpliwości

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
Autorzy z największą liczbą like