Wsparcie

Open search

Smart Things - aplikacja do zarządzania sprzętem AGD i nie tylko...

Superuser II
Superuser II

Mam pytanie do posiadaczy i użytkowników różnych sprzętów AGD: pralek, suszarek, piekarników, klimatyzatorów i innych.

Czy korzystacie z aplikacji Smart Things? Jeżeli tak to jakim sprzętem zarządzacie?

Ja wykorzystuję ją do sterowania, konfigurowania funkcji i zarządzania kilkoma urządzeniami w tym pralka. Co widać na załączonej grafice.

smart_things.jpg

I właśnie w kwestii pralki mam do Was najważniejsze pytanie.

Czy u Was też w aplikacji występują problemy z tłumaczeniem niektórych funkcji? U mnie problem dotyczy zakładki "Ustawienia" oraz zakładki "Asystent prania".

1.png2.png 

3.png4.png

To dość ważne opcje, więc warto aby ich tłumaczenie było poprawne. Czy u Was również występuje ten problem?

Oczywiście nie byłbym sobą, gdybym tego nie zgłosił do techników przy użyciu aplikacji Membersów. Do opisu dysfunkcji załączyłem również grafiki i czekam na odpowiedź.

Gdy tylko takową otrzyma podzielę się nią z Wami.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE.

Gdy pomogła w rozwiązaniu zaistniałego problemu

Zanim zadasz pytanie w nowym temacie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz setnego tematu o tym samym, dopisz się w istniejącym.
13 ODPOWIEDZI

Cześć @Szewcu72,

U mnie też taki problem z tłumaczeniem występuje. Sprawa już jest zgłoszona do poprawki i najprawdopodobniej przy najbliższej aktualizacji będzie to poprawione.

Gdybym dostała jakąś informację wcześniej to oczywiście się nią z Tobą i pozostałymi Userami podzielę.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
Superuser II
Superuser II

@Aleksandra_S_W Jesteś boska... czekam z niecierpliwością.  i za ten mój prywatny spam również 

Zanim zadasz pytanie w nowym temacie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Superuser II
Superuser II

Oglądasz telewizję.... a tu pyk... pralka do ciebie krzyczy. 
... i co Wy na to? 

smart_on_tv.jpg

DamianK Moderator
Moderator

@Szewcu72 pewnie masz niezłą frajdę z tego

Bardzo fajny bajer. Jeśli ma się dom/mieszkanie, w którym nie zawsze słychać, kiedy pralka kończy cykl, takie powiadomienia są idealne. W przyszłości, gdy będę budował swój dom jednorodzinny, na pewno będę chciał również wyposażyć go chociaż częściowo w smart urządzenia

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Zajrzyj na nasz dział wideo! | Spotkanie Społeczności Samsung | Relacja z IFA2018
Superuser II
Superuser II

@DamianK Oj tak, zabawa jest przednia, o ile można to uznać za zabawę. Ale jak wiadomo faceci, to duzi chłopcy. Ja też  i bardzo lubię tego typu gadżety. 

Tego typu powiadomienia, to bardzo przydatna rzecz. Pralka na dole, nie słychać jej, bo tylko 49 dB, więc można zapomnieć.

Oglądasz telewizję a tu pyk... wiesz, że pranie zakończone.

Jedna "wada"... gdy pyk pojawi się na telewizorze w sypialni... 

Superuser II
Superuser II

W dniu 21.12.2018 wskoczyła aktualizacja aplikacji, niestety brak poprawy tłumaczenia w zakładkach dotyczących pralek, które tu opisałem. :(

@Aleksandra_S_W  jesteś w stanie przycisnąć "górę" w tym temacie?

Bo nie wiem, czy mogę to podciągnąć pod urządzenia mobilne (jest przecież na nich instalowana) i korzystając z uprawnień superusera, zasugerować poprawę tłumaczenia?

DamianK Moderator
Moderator

@Szewcu72

Mogę śmiało stwierdzić, że lepszą opcją będzie zgłoszenie tej kwestii w Superuser Zone. Paradoksalnie, w ten sposób będziesz bliżej kontaktu z R&D, niż Ola ma możliwość. Jeżeli natomiast nie czujesz się na siłach, żeby opisać ten błąd po angielsku, daj znać. Przekażę samemu tam, gdzie zawsze

Zajrzyj na nasz dział wideo! | Spotkanie Społeczności Samsung | Relacja z IFA2018
Superuser II
Superuser II

To może po świętach lub w nowym roku, jak będę miał luźniej z czasem, ogarnę temat. Porobię screeny i opis.

Superuser II
Superuser II

Czy zauważyliście, ze aplikacja Smart Things otrzymała aktualizację, która całkowicie zmienia jej wygląd i przebudowuje menu? Najnowsza wersja ma oznaczenie 1.7.27-25.st.jpg

Aktualizację otrzymałem na androidzie w wersji 9.0 (model telefonu S9+ system w wersji 2CSB3). Wspominam o tym dlatego, bo na S8+ mojej żony aktualizacja nie jest dostępna.

Nowy interfejs prezentuje się tak.st 1.png

Jak widać zmienił się wygląd ekranu startowego. Na chwilę obecną nie można do niego dodać (tak jak w starszych wersjach) wszystkich sparowanych z telefonem urządzeń. Mnie udało się tylko dodać tv i pralkę. Pozostałe urządzenia, nawet te od Samsunga są w zakładce. "Urządzenia w pobliżu".

Co mnie cieszy, to fakt, że do końca spolszczono składowa aplikacji odpowiadającą z obsługę pralek. 

@Aleksandra_S_W 

Autorzy z największą liczbą like