Wsparcie

Open search

Pralka ww8aj5536fw/eg huczy

Highlighted
First Poster

Witam serdecznie. Zakupiłam pralkę w Austrii ale niestety nie mogę znaleźć takiego modelu w Polsce i dowiedzieć się co jej dolega. Parę dni temu pralka zaczęła huczeć przy odpompowaniu wody i/lub wirowaniu. Ten problem nie występuje przy każdym praniu tylko czasami. Dołączam linki z nagraniem, może ktoś się już z tym spotkał. 

https://youtu.be/HJY6epAhEYI

https://youtu.be/Il9vyONExH4

10 ODPOW. 10
Superuser II
Superuser II

@Kubanna90 Na tym drugim filmie, słychać jakby coś się obcierało. Słychać to przy zwalnianiu obrotów. Gdy pralka wiruje pełną prędkością może to dawać efekt huczenia.

Zadam jeszcze pytanie pomocnicze. Pralka przywieziona do Polski, a czy przed tym była używana w Austrii?

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
First Poster
Pralka była nowiutka zakupiona w sklepie i przywieziona do Polski. Wcześniej nic się jej nie działo. Wcześniej myślałam, że to wina skarpetki, która umknęła między gumą a szybą ale na drugim filmie niczego nie ma a też dźwięki wydaje
Superuser II
Superuser II

@Kubanna90 Ogólnie, ciężko jest diagnozować na odległość.

Poczekaj może niech w temacie wypowiedzą się forumowi eksperci.

A już teraz możesz skontaktować się z infolinią Samsunga w Polsce, aby dowiedzieć się jak wygląda serwisowanie urządzeń zakupionych w innym kraju.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
First Poster
Dziękuję za odpowiedź!

Cześć @Kubanna90,

W nawiązaniu do głośnej pracy pralki na odpompowywaniu wody i wirowaniu sprawdź następujące kwestie.

Czy urządzenie stoi stabilnie, jest wypoziomowane i ma skontrowane wszystkie 4 nóżki.

Wykonaj w urządzeniu kalibrację bębna. Jak to wykonać znajdziesz poniżej:

https://eu.community.samsung.com/t5/Sprz%C4%99t-Gospodarstwa-Domowego/Kalibracja-pralki/m-p/394104

Mam nadzieję, że w Twoim urządzeniu będzie taka możliwość, gdyż nie posiadam informacji ani specyfikacji Twojej pralki.

Wyczyść też koniecznie filtr. Czasem jakieś ciało obce, które utknie w filtrze może powodować dzwięki podczas odprowadzania wody.

Spróbuj może te zalecenia pomogą.

Co do gwarancji to w przypadku Twojej pralki obowiązuje ona jedynie w kraju zakupu.

Gdybyś potrzebowała dodatkowych informacji co do gwarancji zapraszam na priv. Wszystko wyjaśnię.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
First Poster
Pralka była ustawiona i skalibrowana na samym początku i stała póki co stabilnie, przynajmniej tak mówił Pan, który ją ustawiał. Ale może faktycznie krzywo stoi, ponieważ filtr i wąż do odplywu był kilka razy sprawdzany i wszystko jest czyste. Zostanie wypoziomowana jeszcze raz i może pomoże a co do gwarancji na pewno się skontaktuje! Dziękuję za odpowiedź!
New Member

witaj Kubanna90.

czy i jak rozwiązałaś swój problem?

bo u mnie w pralce po pół roku użytkowania pojawiło się takie samo huczenie.

pozdrawiam

GrandMaster

@dariusz12  Proponuje Ci kontakt z infolinią Samsung tel 22 607 93 33.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

First Poster

Nie rozwiązałam tego problemu. Chyba się sam rozwiązał, bo przestało chuczeć po zamieszczeniu tego postu. A już nie chciałam nic ruszać jak się nic nie dzieję. 

Autorzy z największą liczbą like