Wsparcie

Open search

Pralka ww70k5210xw - głośne brzęczenie-buczenie ?

Highlighted
ROZWIĄZANE
First Poster

Wczoraj przyjechała nasza nowa pralka ze sklepu. Przygotowałem ją do użycia zgodnie z instrukcją, następnie przeprowadziłem kalibrację i uruchomiłem na krótki program z samą wodą. Potem uruchomiłem już normalnie z praniem. Pralka chodzi bardzo dobrze na każdym etapie prania poza jednym wyjątkiem . W pewnych momentach- moim zdaniem kiedy grzeje wodę - to głośno buczy czy może brzęczy. Niezależnie od programu i opcji w których uruchomie pranie ,  to w czasie grzania wody buczy-brzęczy . Być może jest to normalne zjawisko, ale wydaje mi się , że jednak jest to trochę za głośno. Załączam link do filmiku , w którym to nagrałem. I nie wiem co robić , czy zgłaszać to do serwisu ?

https://www.youtube.com/watch?v=TAOOjWGnzlo

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Expert

Cześć pawelcypr!

Dziękuje że przesłałeś nagranie z pracy urządzenia. Przekazałem film do weryfikacji.

Wrócę do Ciebie niebawem z odpowiedzią.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
6 ODPOWIEDZI
Expert

Cześć pawelcypr!

Dziękuje że przesłałeś nagranie z pracy urządzenia. Przekazałem film do weryfikacji.

Wrócę do Ciebie niebawem z odpowiedzią.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

First Poster

Witam mam podobny problem; buczenie pojawiło się dopiero od około 2 miesięcy  (pralkę mam od listopada 2017). Czy zgłaszać to do serwisu ?

Michał

First Poster

Ja wezwałem serwis, przyjechał technik i stwierdził , że jest to normalny dźwięk spowodowany pracą generatora eco bubble. Ale dla świętego spokoju wezwałbym serwis na Twoim miejscu, po co się niepotrzebnie zastanawiać czy jest ok czy jednak nie.

Cześć Soniacz,

Rozumiem, że pytasz o głosniejszą pracę na początku prania. Zazwyczaj jest to normalna praca pompki eco-bubble. Ponieważ sama pralka jest cichutka, to praca pompki wydaje się głośniejsza.

Jeżeli głośniej pracować zaczęło po jakimś czasie sprawdź proszę filtr pompy i samą pompę na dole - czy nie jest zanieczyszczony a w pompie nie ma ciał obcych.

Dodatkowo można sprawdzić również filtr siatkowy przy wężu dopływowym. Zgromadzony tam kamień też może pośrednio przyczyniać się do głośniejszej pracy pompki.

Warto również zrobić eko-czyszczenie bębna. To oczyści pralkę z ewentualnych pozostałości detergentu.

Czynności te powinny pomóc, a są one do wykonania samodzielnie, więc napewno sobie poradzisz

First Poster

Czy znalazła się odpowiedź dlaczego pralka buczy - to dobre określenie. Wczoraj uruchomilam poraz pierwszy swoja nowa pralke Samsung i ten dźwięk jest nie do zniesienia. W ciągu poczatkowego cyklu prania zanika kilkukrotnie - nie jest to dźwięk wirowania. 

Cześć Aniut,

Odpowiedziałam na Twoje pytanie drugim poście. Swoją drogą bardzo dobrze trafiłaś w temat, bo wydaje mi się, że to co słyszysz to jest jak wcześniej pompka eco bubble.

Ale dla potwierdzenia poproszę o filmik, albo sam dzwięk pracy i potwierdzę co to może być.

Autorzy z największą liczbą like