Wsparcie

Open search

Pralka WW10M86INOA/EO - komunikat "dn" na wyświetlaczu

Superuser II
Superuser II

Dzisiaj po zakończeniu cyklu prania, standardowo poszedł komunikat na wszystkie urządzenia dodane do Smart Things.

Gdy otworzyłem aplikację i kliknąłem w kafelek pralki pojawiła się informacja o aktualizacji oprogramowania. Opis tak enigmatyczny i chaotyczny jak gdyby z translatora google. 

Udało się mi wywnioskować, że dotyczy pralki a nie aplikacji. 

Zgodnie z dalszymi wytycznymi aktywowałem Smart Control na pralce a później klik START w oknie informacji na telefonie i poszło... chyba?  Na wyświetlaczu pralki pojawił się taki kodzik.update.jpg

Niestety w instrukcji brak jest o nim informacji. Czyżby to skrót od download?

Po zakończeniu tego procesu, przyznam, że nie pilnowałem go do końca, na telefon przyszedł tylko komunikat dźwiękowy bez żadnego okienka z informacją. W historii powiadomień w ST również brak jakichkolwiek konkretnych informacji.

I tu moje pytanie do ekspertów.

Co ta moja pralka wyprawia?  Mam nadzieje, że nie buszuje po ciemnej stronie internetu? 

Ktoś, coś?

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
12 ODPOW. 12

Cześć @Szewcu72,

Bardzo ciekawa zagadka

Daj mi chwilę postaram się ustalić co ten kod oznacza. Bardzo możliwe, że związany jest z pobraniem aktualizacji ale na 100% to jeszcze potwierdzę.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.

Cześć @Szewcu72,

Nadal czekam na informacje w tej sprawie. Gdy tylko je otrzymam podzielę się z Tobą i innymi Użytkownikami.

Pozdrawiam,

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Superuser II
Superuser II

Dodam tylko, że po tym działaniu musiałem pralkę ponownie rejestrować w sieci i w aplikacji Smart Things.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.

Dzięki za dodatkowe info. Może ułatwi to ustalenie, co komunikat oznacza. Przekazuję dalej i czekamy na odpowiedź.

Superuser II
Superuser II

Z tego co widzę, nie udało się pozyskać informacji o wcześniejszym zdarzeniu, które wyglądało na aktualizację.

To teraz kolejna ciekawostka z dnia dzisiejszego.Screenshot_20190121-203947_SmartThings.jpg

Co na to nasi forumowi eksperci?

@Aleksandra_S_W?

Cześć @Szewcu72,

Rzeczywiście do tej pory czekam na informację na temat poprzedniego komunikatu.

Co do tego dzisiejszego, zaktualizowałeś ?

Daj koniecznie znać czy aktualizacja przyniosła poprawę zgłasznych błędów.

U mnie jeszcze się nie pojawiła, więc czekam z niecierpliwością!

Superuser II
Superuser II

@Aleksandra_S_W aktualizacja pojawia się w czasie cyklu prania. Wtedy tylko można przeprowadzić uaktualnienie. Co ciekawe, pojawia się również komunikat o konieczność odzielnego zaktualizowania oprogramowania suszarki. Czyli wychodzi na to, że model suszarki dopasowany do tej pralki również dostał aktualizację.

Co do błędów, to takowych w działaniu pralki nie zauważyłem.

Cześć @Szewcu72,

Dzięki za info. Przy najbliższym praniu sprawdzę, czy załapie się na aktualizację. Co do błedów miałam na myśli te nieprzetłumaczone części w apce. Ale jak słusznie zauważyłeś, aktualizacja dotycząca pralki pewnie nie wpłynie na działanie apki. Pozostaje zatem czekać dalej.

Pozdrawiam,

Superuser II
Superuser II

@Aleksandra_S_W gdyby aplikacja ST nie wykrywała Ci aktualizacji, zatrzymaj aplikację, wyczyść/zatrzymaj wszystkie działające w tle i uruchom ST jeszcze  raz. 

Sprawdzalem i po każdym takim uruchomieniu wykrywało aktualizację.

Autorzy z największą liczbą like