Wsparcie

Open search

Pralka WF70F5E5U2W - drobne rzeczy utykają miedzy kołnierzem a szybą.

Highlighted
ROZWIĄZANE
First Poster

Witam.

Instrukcja uruchomieniowa ww pralki mówi jedynie o wypoziomowaniu i wykręceniu śrub zabezpieczających, oraz jedynie napomina o sprawdzeniu kołnierza. Niestety nie ma zadnej dodatkowej informacji jak powinien wyglądać prawidłowo zamontowany kołnierz oraz jak ewentualnie go poprawić. Kilkukrotnie zdarzyło mi się, że skarpetka podczas prania utkneła pomiędzy bębnem a kołnierzem i już nie wróciła do bębna przez cały cykl. Patrzyłem na pralkę innej firmy i tam kołnierz nachodzi na bęben w taki sposób, że uniemożliwia to wpadanie skarpet i innych małych rzeczy. Wygląda to dokładnie tak jak na zdjęciu poniżej - wyraźnie widać szczelinę 1-1,5cm pomiędzy kołnierzem a bębnem. Czy to normalne, czy mam w jakiś sposób wygiąć go aby wszedł do bębna i zakrył tę lukę?

Pozdrawiam.

maxresdefault

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Voyager

Cześć @gutek

Porada z instrukcji ma na celu sprawdzić, czy kołnierz nie jest przemieszczony, postrzępiony lub naderwany. Fabrycznie jest instalowany poprawnie, w razie gdyby tak nie było, to np. byłby częściowo wysunięty z obejmy.

Taka sytuacja, gdzie skarpetka utyka pomiędzy drzwiczkami a kołnierzem ma zwykle miejsce, gdy bęben jest prawie pusty lub przepełniony. Pralki tego typu nie powinny pracować prawie puste przy praniu kilku sztuk odzieży, zaleca się bęben dociążyć do chociaż 1,5-2kg, wtedy problem nie powinien występować. 

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!
1 ODPOWIEDŹ
Voyager

Cześć @gutek

Porada z instrukcji ma na celu sprawdzić, czy kołnierz nie jest przemieszczony, postrzępiony lub naderwany. Fabrycznie jest instalowany poprawnie, w razie gdyby tak nie było, to np. byłby częściowo wysunięty z obejmy.

Taka sytuacja, gdzie skarpetka utyka pomiędzy drzwiczkami a kołnierzem ma zwykle miejsce, gdy bęben jest prawie pusty lub przepełniony. Pralki tego typu nie powinny pracować prawie puste przy praniu kilku sztuk odzieży, zaleca się bęben dociążyć do chociaż 1,5-2kg, wtedy problem nie powinien występować. 

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!
Autorzy z największą liczbą like