Wsparcie

Open search

Piekarniki Parowe – opis przydatnych funkcji

Highlighted
Expert

Cześć! Dziś krótko opiszę piekarniki z funkcją pary. Mam nadzieję, że dzięki temu ułatwię wybór lub rozjaśnię działanie funkcji w dostępnych modelach

Na rynku mamy trzy typy funkcji parowych w piekarnikach: gotowanie parowe, pieczenie w otoczeniu pary i czyszczenie parowe.

Na początku zajmiemy się pierwszym rodzajem.

Gotowanie parowe:

Przykładem będzie piekarnik BQ1VD6T131.

1.png

Urządzenie to ma możliwość gotowania parowego w naczyniu, które umieszczamy w dolnej komorze i przysuwamy do generatora pary. W pojemniku uzupełniamy wodę.

2.png

To rozwiązanie pozwala rozbudować piekarnik o funkcję parowaru. Dzięki temu możesz zdrowo gotować przy pomocy tylko jednego urządzenia

Kolejnym zastosowaniem, będzie pieczenie w otoczeniu pary:

Technologia Gourmet Vapour pozwala zachować dobry smak i konsystencję poprzez pieczenie potrawy z pomocą przegrzanej pary. Dzięki dobrze rozprowadzanej wilgoci możemy mieć na raz chrupiącą skórkę i soczysty środek.

4.png 

Cechą wspólną tych funkcji jest korzystanie ze specjalnego pojemnika na wodę, który jest wysuwany z panelu sterowania.

Przykładem takiego piekarnika jest NV73J9770RS.

5.png

Ostatnim rodzajem funkcji parowej w piekarniku jest czyszczenie parowe. Jest to opcja zdecydowanie częściej występująca niż pieczenie parowe. Przykładowe modele: NV75N7626RB, NV70M3521RB.

6.png

Możesz wyczyścić piekarnik bez brudzenia sobie rąk. Ustaw funkcję czyszczenia parą i poczekaj 25 min.

7.png

Co sądzicie o piekarnikach rozbudowanych o funkcje parowe? Czy ktoś z Was posiada tego typu sprzęt i chce się podzielić doświadczeniami? Uważacie, że opisane opcje są przydatne?

Na co zwracacie największą uwagę przy wyborze piekarnika? Dajcie znać

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
8 ODPOW. 8
First Poster

Mam piekarnik z serii Chef Collection z pojemnikiem na wodę, jednak od jakiegoś czasu nie działa mi ta funkcja ponieważ po napełnienia pojemnika i wlaczeniu pieczenia parowego, po chwili pojawia się komunikat o braku wody. to samo się dzieje kiedy probuje odkamienic piekarnik. pojawia się komunikat o braku wody. Jaka może być przyczyna? 

Cześć @ankafuks,

Sprawdź w pierwszej kolejności czy nie ma żadnych zanieczyszczeń za szufladką z wodą, czy coś tam nie blokuje.

Od jak dawna używasz piekarnika?

Robiłaś może już reset urządzenia?

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

First Poster

Sprawdzałam - za szufladką nic nie ma.

Piekarnika używam od marca 2016, przy czym z funkcji parowej korzystałam kilka razy.

Resetu nie robiłam.

Cześć @ankafuks,

Spróbuj w takim razie zrobić jeszcze reset.

Jeśli nie pomoże trzeba będzie umówić wizytę serwisanta.

Sprzęt objęty gwarancją zgłoś na infolinii.

Po gwarancji - skontaktuj się bezpośrednio z serwisem.

Poniżej link do wyszukiwarki serwisów:

https://www.samsung.com/pl/support/service-center/

First Poster

Spróbuje tego restu. Na ile trzeba odłączyć piekarnik?

Niestety nie zmienia to faktu, że nie najlepiej to świadczy o piekarniku zap onad 3 tys., że po kilku użyciach funkcja przestaje działać :(

@ankafuks ,

Wystarczy odłączenie od prądu na 10 minut.

First Poster

To w takim razie to nie pomoże, bo wczoraj mieliśmy wyłączony prąd ponad godzinę a pieczenie parowe dalej nie działa.

Cześć @ankafuks ,

W takim razie zachęcam do kontaktu z serwisem. Na pewno pomogą

Autorzy z największą liczbą like