Wsparcie

Open search

Obudowanie lodówki Kitchen Fit

First Poster

Witam,

zastanawiam się nad zakupem lodówki z serii Kitchen Fit: RB33J8035SR lub RB33J8797S4, jednak nie do końca jest dla mnie jasna kwestia obudowy lodówki. Rozumiem, że lodówki z tej serii są przeznaczone do umieszczenia w obudowie, jednak w instrukcji obsługi na stronie 19 czytamy: 

"Zalecana wolna przestrzeń:
- Prawa strona, lewa strona i tył: ponad 50 mm
- Od góry: ponad 100 mm"

Rozumiem, że normalne lodówki wolnostojące muszą mieć po 50mm z prawej i lewej, ale lodówki do obudowy...? I Jeszcze 100mm od góry? Przecież kupując lodówkę do obudowy liczę, że mogę ją wsadzić w obudowę i nie martwić się o boczne i górne odległości, a tu instrukcja mówi AŻ o 5cm z każdej strony i aż 10cm od góry. Jaki w takim razie ma sens zakup czegoś do obudowy z serii Kitchen Fit, skoro zalecany luz z każdej strony jest taki sam jak w normalnych lodówkach? Jak te wymiary mają się do zdjęć makretingowych na Państwa stronie (zdj wrzucone poniżej), gdzie gołym

okiem widać, że nie zachowano tak dużych odległości?

lodowka.jpg

5 ODPOW. 5

Cześć mrluxus,

Urządzenie z serii Kitchen Fit mogą być używane jako wolnostojące (wtedy zalecenia ze strony 19 są jak najbardziej prawidłowe) bądź jako urządzenia do obudowy.

Wtedy należy zastosować się do wytycznych znadujących się od strony 61 instrukcji:

http://downloadcenter2.samsung.com/content/UM/201709/20170925164158138/DA68-03174Q-14__MU_SEPOL_Appr...

Tam znajdziesz dokładne informacje, jak powinno być urządzenie zabudowane by zachować wszystkie zalecenia producenta.

Jeśli pojawią się jakieś dodakowe pytania pisz śmiało.

Pozdrawiam

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
First Poster

Aleksandra_S_W, dzięki za odpowiedź. Czyli dobrze rozumiem, że na górze lodówki wystarczy 30mm luzu, żeby powietrze wychodziło/wchodziło górą? Jak to ma się do sytuacji, gdy na górze obudowy lodówki będą szafki aż po sam sufit?

Cześć mrluxus,

Cieszę się, że mogłam pomóc

Jeśli urządzenie będzie zamontowane zgodnie z podanymi wytycznymi, to będzie działać prawidłowo i w przypadku usterki, serwis napewno nie będzie miał co do tej kwestii zastrzeżeń.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

First Poster

Tylko, że wytyczne te nie uwzględniają sytuacji, gdy nad lodówką do samego sufitu znadują się szafki - stąd moje dodatkowe pytanie w drugim poście

Cześć mrluxus,

Jasne rozumiem, zasadniczo te lodówki odprowadzają ciepło otworami na dole, dla których należy wykonać otwory. Dlatego zabudowa góry nie będzie wpływała na pracę urządzenia, pod warunkiem zachowania wszystkich zaleceń montażowych.

Mam nadzieję, że udało mi się rozjaśnić kwestię.

Jeśli miałbyś dodatkowe pytania zapraszam.

Autorzy z największą liczbą like