Wsparcie

Open search

Naprawy gwarancyjne

Cześć Userzy,

Tydzień temu pisałam o danych potrzebnych do zgłoszenia naprawy urządzenia. Dzisiaj będzie o rodzajach napraw gwarancyjnych.

Produkty gospodarstwa domowego są dość nietypowym sprzętem do naprawy, głównie ze względu na gabaryty. Ciężko wyobrazić sobie zanoszenie lodówki czy piekarnika do serwisu albo wysyłanie takich sprzętów kurierem. Ale spokojnie jest na to rozwiązanie, które zaraz przedstawię.

Zatem po kolei.

Gdy już przygotujecie się odpowiednio by zgłosić naprawę gwarancyjną  (szczegóły tutaj -> https://eu.community.samsung.com/t5/Sprz%C4%99t-Gospodarstwa-Domowego/Dane-potrzebne-do-zg%C5%82osze...), należy skontaktować się z infolinią.
Infolinia dla Klientów:

tel.: 801-172-678 lub 801 1Samsung*

bądź z telefonów komórkowych 22 607 93 33.


W przypadku urządzeń AGD, w zależności od typu sprzętu mamy trzy rodzaje zgłoszeń naprawy.

Pierwszy rodzaj naprawy to naprawa domowa - in home.

Jest to naprawa dużych urządzeń AGD typu lodówki, pralki, zmywarki oraz wszystkich urządzeń w zabudowie.

Co oznacza dla was ten typ naprawy?

Oznacza wizytę serwisanta w miejscu, gdzie znajduje się urządzenie. Wszystkie dane sprzętu, o których pisałam wcześniej potrzebne są by serwisant maksymalnie przygotował się na wizytę. Z pewnością przyspieszy to też naprawę, więc warto o to zadbać.

Serwis po umówionej wizycie skontaktuje się z wami i ustali dokładny termin naprawy, tak by ktoś pod podanym adresem był w domu.

I ten typ wizyt odbywa się najczęściej. Zatem jest to dobra wiadomość dla was. Nikt nie pozbawi was przykładowo lodówki na tydzień, bo będzie stała w serwisie. Oczywiście w wyjątkowych sytuacjach serwis może zabrać urządzenie na testy, ale to tylko wyjątki.

Drugim rodzajem napraw sprzętów agd jest tzw. naprawa door to door. Czyli mniejsze agd jest odbierane od was z domu przez kuriera, zawożone do serwisu, naprawiane i odsyłane do was również kurierem. Najczęściej tego typu zgłoszenia dotyczą odkurzaczy automatycznych powerboot.

W przypadku wysyłki kurierem urządzenie należy spakować w całości (z akcesoriami) najlepiej w oryginalne opakowanie. Jeśli nie ma takiej możliwości, wtedy może to być opakowanie zastępcze, jednak należy urządzenie dokładnie zabezpieczyć, by nie było narażone na niepotrzebne dodatkowe uszkodzenia.

Na opakowaniu umieszczamy numer zgłoszenia podany przez konsultanta infolinii. Numer ten jest wystarczający do identyfikacji i naprawy urządzenia przez serwis.

Trzecim rodzajem napraw gwarancyjnych jest naprawa bezpośrednio w serwisie. Czyli sprzęt z usterką zanosimy samodzielnie do najbliższego serwisu autoryzowanego i tam jest naprawiane i następnie przez nas odbierane. Jest to rozwiązanie z kilku powodów najprostsze. Dlaczego? Po pierwsze nie trzeba w tym przypadku spisywać danych urządzenia i kontaktować się z infolinią w celu zgłoszenia usterki. Nie trzeba również pakować urządzenia i zabezpieczać do transportu kurierskiego. Wystarczy złapać urządzenie pod przysłowiową „pachę”, jeszcze w międzyczasie odszukać dokument zakupu potwierdzający gwarancję i udać się do serwisu. Tam urządzenie zostanie od was przyjęte naprawione i zwrócone. Ten sposób jest też najszybszy, gdyż skrócony o czas dostawy kurierem do serwisu i odesłania sprzętu przez kuriera. Urządzeniami, które można spokojnie w ten sposób przekazać do naprawy, są odkurzacze i kuchenki mikrofalowe wolnostojące.

Oczywiście wiadomo, nikomu nie życzę, by miał przyjemność skorzystania z którejkolwiek formy naprawy urządzenia. Wszystkim zaś życzę, by wasze sprzęty nigdy się nie psuły

Gdyby jednak gdzieś kiedyś była potrzeba skorzystania z powyższych rozwiązań to myślę, że ta moja podpowiedź troszkę ułatwi proces napraw.

 
Pozdrawiam I w razie pytań jestem !
Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
2 ODPOW. 2
New Member

Witam,

 

co w przypadku gdy serwis się nie odzywa ?

Mam taką sytuację. Zgłosiłem 2 tygodnie temu na infolini naprawę płyty indukcyjnej i do dni dzisiejszego cisza. Serwis nie raczy umówić się na naprawę. Na inforlini co drugi dzień słyszę: wysłaliśmy e-mail z ponagleniem do serwisu.

 

Rozumiem, że mam uszkodzoną płytę naprawiś cobie sam, a gwarację wywalić do kosza ?

GrandMaster

@PJK82A na infolini nie mogą Ci podać numeru telefonu do serwisu gdzie zostało wysłane zlecenie ?

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacjaAutorzy z największą liczbą like