Wsparcie

Open search

Lodówka SAMSUNG RS7687FHCBC

Apprentice

Witam, jestem posiadaczem lodówki SAMSUNG RS7687FHCBC. I mam kilka pytań:

1. Lodówka od czasu podłączenia pracuje praktycznie non-stop. Wyłącza się dosłownie na kilka minut raz na godzinię. Czy taka praca to normalność? Czytałem, że jest slinik inverterowy i że tak może lodówka pracować, ale chciałbym się upewnić.

2. Lodówka ma zdecydowanie dłuższe postoje jak wyłączę kostkarkę do lodu tj. po wyłączeniu kostkarki, lodówka momentalnie się wyłącza i ma już dłuższe postoje. Czy to też jest normalne?

3. Czy kostkarka "sama" wykryje, że jest pełna i przestanie produkować lód, czy trzeba to jakoś kontrolować? Domyślam się, że do tego służy dźwignia przy kostkarce nad pojemnikiem (tj. dźwignia sprawdza ile jest lodu i wstrzymuje produkcje).

4. Ile lodówka powinna dziennie wyprodukować lodu? Działa już trzeci dzień a lodu jest mniej niż pół pojemnika, a poza paroma kostkami, nie było nic z niej pobierane. 

1 ODPOWIEDŹ 1
Expert

Cześć wkexe,

Odpowiem na Twoje pytania związane z lodówką.

1. Tak, silnik inwerterowy pracuje cały czas. Silnik ma siedem trybów pracy i w momencie jak nie słyszysz jego pracy to oznacza że uruchomiony jest najniższy bieg.

2. To też jest sytuacja standardowa ponieważ wyłączając kostkarkę odciążasz urządzenie ponieważ nie musi produkować kostek lodu.

3. Tak, kostkarka sama przestanie produkowanie lodu i dzieje się to automatycznie. 

4. Na to pytanie nie ma konkretnej odpowiedzi, nie jesteśmy w stanie stwierdzić ile kostek lodu powinno być wyprodukowanych w ciągu jednego dnia, pierwsze kostki lodu mogą pojawić się nawet po 48-miu godzinach od podłączenia linii wodnej i uruchomienia kostkarki.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
Autorzy z największą liczbą like