Wsparcie

Open search

Lodówka SAMSUNG RB36J8897S4

First Poster

Witam, podobny wątek był już co prawda poruszany, ale odpowiedź ekperta dotyczyła innych modelów lodówek (ale też z serii chef collection).

Mam małą kuchnię i ograniczone możliwości wyboru lodówek. Znalazłem Samsunga RB36J8897S4, który zmieściłby się w mojej kuchni - pomiędzy ścianą a szafką. Stoi tam już lodówka, ale czas ją wymienić - tamta to prawdziwy staruszek

Mam 61-61 cm szerokości do dyspozycji i 63 cm głębokości. Obawiam się o wentylację lodówki. Opisywany model Samsunga ma dwie kratki po bokach z tyłu. Jeśli umieściłbym tę lodówkę we wnęce, to byłyby one praktycznie zakryte. Z tyłu natomiast byłoby około 3cm luzu. Czy ta lodówka może być w takiej wnęce umieszczona, czy nie przegrzeje się, uszkodzi? Bardzo proszę o wypowiedź

Pozdrawiam

1 ODPOWIEDŹ 1
Highlighted

Cześć PiotrPiotr,

Do wybranego przez Ciebie modelu zaleca się zachowanie otworów bocznych oraz prześwitu w zabudowie. Mniejsze otwory boczne nie powinny ograniczyć działania urządzenia, ale mogą sprawić, że lodówka będzie zużywała więcej  energii niż określona wartość zużycia energii. Z doświadczenia mogę jeszcze dodać że wiązać się to może z głośniejszą pracą urządzenia.

Zatem w instrukcji są zalecenia. Czy się do nich dostosujesz zależy od Ciebie. Konsekwencje niewłaściwej zabudowy przedstawiłam powyżej.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
Autorzy z największą liczbą like