Wsparcie

Open search

Kostkarka w lodówkach Side by Side

Cześć @Jowtek,

Super! Bardzo się cieszę, że udało się naprawić lodówkę.

Myślę, że wystarczy korzystać z niej w miarę regularnie (ewentualnie spuszczać wodę co jakiś czas) a sytuacja nie będzie powracać.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
Explorer

Niestety sprawa oparła się o serwis. 

Po telefonie dowiedziałem się że to jakas wada fabryczna i dostanę nowe drzwi 

Voyager

@Jowtek, czyli mamy szczęśliwe zakończenie historii? Bardzo się cieszę Wszystkiego dobrego! 

First Poster

Witam, mam trochę inny problem, od jakiegoś czasu zaczęły mi bardzo śmierdzieć kostki lodu, lodówka 9 lat rsg5furs, śmierdzi z kostkarki, pojemnika, chciałbym ją zdemontować i wyczyścić, nie wiem czy to dobry pomysł czy macie jakiś inny pomysł. Z samej zamrażalki już nie śmierdzi, pomogła miseczka z sodą oczyszczoną, ale sama kostkaka dalej śmierdzi i robi smierdzacy lód. Macie jakieś wskazówki jak rozebrać zeby nie zepsuć? 

RadekK Moderator
Moderator

@Jack1111, gdy @Aleksandra_S_W będzie miała chwilę to z pewnością to udzieli Ci wskazówek Domyślam się, że kwestia leży po stronie zanieczyszczonego filtra wody lub instalacji. Po tylu latach mógł zebarć się osad.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

First Poster

faktycznie trochę ostatnio zwlekałem z wymianą filtra, świeci się już czerwona kontrolka jakiś miesiąc, ale przez cały okres(od nowości) wymianieałem średnio co 6-10 miesięcy filtr, śmierdzieć zaczęło od jakichś kilku tygodni dopiero, może to faktycznie filtr, ale jak wymienię to sie samo przeczyści?, jak sprawdzić i ew. przeczyścieć ten osad, i dokładnie gdzie mógł sie zebrać? może wystarczy spryskać całą kostkarkę (tam gdzie robią sie kostki) wodą z octem i się przeczyści?

Cześć @Jack1111,

Proponuję w takiej sytuacji dokładnie oczyścić wszystkie elementy kostkarki. W pierwszej kolejności opróżnij zbiornik na lód ze wszystkich kostek i lodu. Część, w której zbierają się kostki można spokojnie odłączyć i wyczyścić. Spróbuj również wyczyścić mokrą szmatką elementy, które znajdują się w górej części kostkarki. Górną pokrywę również można zdjąć i wyczyścić.

Proponuję również rozmrozić całe urządzenie oraz wymienić filtr wodny.

Te czynności powinny pomóc.

Jeśli nadal nie uda Ci się pozbyć zapachu możesz spróbować zamówić czyszczenie serwisowe kostkarki. Usługa ta jest płatna, ale serwisant wyczyści te elementy do których nie bardzo z poziomu użytkownika masz dostęp.

Gdybyś miał dodatkowe pytania zapraszam.

First Poster

A co jeśli kosiarka produkuje lód a nie wysypuje go do pojemnika ,dopiero po użyciu przycisku test switch,wyrzuci lód ,naleje wodę, zamrozi i nie wrzuci tylko trzeba manualnie poprzez naciśnięcie test Switch i tak w kółko? 

Cześć @marcinoz82,

Wygląda to na nieprawidłową pracę urządzenia.

Możesz jeszcze sprawdzić czy po oczyszczeniu i rozmrożeniu kostkarki nadal problem będzie się utrzymywał.

Jeśli tak to pozostaje kontakt z serwisem.

First Poster

A jaka jest procedura trzeba rozmrozic cala lodówkę?

Autorzy z największą liczbą like