Wsparcie

Open search

Głośna praca lodówki - przyczyny

Cześć wszystkim,

 

Dzisiejszy post dotyczy lodówek I ich pracy na początku użytkowania (I nie tylko).

 

Głośna praca lodówki może wynikać z kilku przyczyn. Wstępnie należy je zweryfikować samodzielnie.

 

1. Wypoziomowanie lodówki - sprawdź czy lodówka jest pochylona do tyłu o około 5 stopni. Potrzebne jest to do prawidłowej pracy.

2. Odległości - sprawdź czy odległości urządzenia od zabudowy są zachowane zgodnie z instrukcją obsługi. Więcej informacji o odległościach znajdziecie w tym poście:

https://eu.community.samsung.com/t5/Sprz%C4%99t-Gospodarstwa-Domowego/Lod%C3%B3wki-do-zabudowy-cieka...

3. Silnik Digital Inverter pracuje cały czas - zatem nie będzie się on włączał i wyłączał a jedynie modyfikował swoją moc na 7-miu trybach. Jest to normalne i dużo bardziej energooszczędne.

4. Czas podłaczenia/pracy lodówki.  Od razu po podłączeniu do prądu lodówka będzie pracowała mocniej i głośniej by dostosować temperatury. Proces dostoswania się do warunków pracy może trwać klika dni i jest to prawidłowe.

5. Uszczelka urządzenia - ocenić czy prawidłowo przylega i nie jest nigdzie zdeformowana. Gdy nie będzie idealnie oddzielać wnętrza lodówki od otoczenia ciepłe powietrze cały czas będzie dostawać się do środka I praca urządzenia będzie się wytężać.

6. Lodówka mocniej pracować będzie również po dołożeniu jednorazowo dużej ilości produktów, aby jak najszybciej je schłodzić.

7. Źródła ciepła - głośna praca wynikać może również z umieszczenia lodówki w pobliżu źródeł ciepła takich jak kaloryfer, piekarnik itp.

 

Zatem przyczyn głośnej pracy może być wiele ale tu ważna UWAGA:

Jeżeli taka praca nie wpływa na zmiany temperatury w urządzeniu to nie ma podstaw do obaw. Urządzenie powinno się ustabilizować I działać prawidłowo.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
4 ODPOW. 4
New Member

Witam od wczoraj posiadam lodówkę samsung RB31HSR2DSA i pracuje i pracuje , temperatura w lodowce jak i w zamrazarce ok , natomiast bok lodówki jest gorący ze nie idzie w jednym miejscu dotknąć no tak chyba nie powinno być ?

Superuser II
Superuser II
@Dar-o
Nowe lodówki oddają/wymieniają ciepło przez boczne ściany, stąd właśnie to nagrzewanie. Gdy tylko praca się ustabilizuje temperatura zewnętrznych ścian powinna się obniżyć.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE.

Gdy pomogła w rozwiązaniu zaistniałego problemu

Zanim zadasz pytanie w nowym temacie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz setnego tematu o tym samym, dopisz się w istniejącym.
First Poster

Witam. Zeby nie zakladac nowego tematu napisze tutaj. Dwa miesiace temu kupilem lodowke samsung nowa , z przodu u gory ma naklejke dd 10 year warranty. Problem polega na tym ze jak cos gotuje to gorne polki w lodowce sa lekko zaparowane a jak cos robie w piekarniku to nawet mialem dwa razy taka sytuacje ze jak otworzylem lodowke czy tam zamrazalnik to az taka para zimna wylatywala ze srodka. Oczywiscie wszystkie produkty w pudelkach i ladnie posegregowane . Czyli tak gotuje gotuje i np po godzinie pierwszy raz lodowke otwieram i wtedy sa polki od gory zaparowane i te boczne nad podajnikiem wody wiec nie ma mozliwosci ze np podczas gotowania otwieralem lodowke i wtedy dostawala sie para czy tez cieple powietrze. Oczywiscie po gotowaniu jakies 2h polki znow sa w normalnym stanie. Tak to pracuje normalnie lodowka. Temp jakie mam ustawione na wyswietlaczu nie pamietam jakie ale sa na srodku czyli nie za malo nie za duzo z reszta jak zmienialem temp to nic sie nie zmienilo z para. Pozdrawiam

Cześć @Mareckisztos,

Jak sam słusznie zauważyłeś "para" gromadzi się na półkach po gotowaniu. Oznacza to nic innego jak nagłe zderzenie dwóch skrajnych temperatur plus jakaś para z gotowania i taki efekt gotowy. Nie jest to napewno usterka urządzenia także spokojnie. 

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
Autorzy z największą liczbą like