Wsparcie

Open search

Funkcja Blokady Rodzicielskiej – jak z niej skorzystać?

Highlighted
Expert

Cześć Forumowicze,

Dziś poruszymy temat, który zyskuje w ostatnim czasie na popularności. Jest nim Blokada rodzicielska (w instrukcji znajdziecie ją pod nazwą „blokada panelu sterowania”), która znajduje się w urządzeniach takich jak:

-Pralka

-Piekarnik

-Kuchenka mikrofalowa

-Płyta indukcyjna

-Zmywarka

Funkcja bardzo ceniona przez rodziców, ale i nie tylko

Wspólna cechą całej funkcjonalności jest to, że włączenie/ wyłączenie odbywa się poprzez przytrzymanie przycisków przez 3 sekundy.  

Poniżej zamieszczam krótki instruktaż dotyczący sposobu uruchomienia i wyłączenia funckcji.

Pralka:

W pralce blokada jest bardzo intuicyjna, ponieważ po uruchomieniu na wyświetlaczu pojawi się sympatyczna czerwona kłódka z uśmiechem

blokadarodzicielska.JPG

Blokadę uruchamiamy i wyłączamy przyciskami „Temperatura” oraz „Płukanie”,aż symbol kłódki przestanie świecić na czerwono.

Piekarniki:

Większość ma dedykowany przycisk do włączania/wyłączania blokady. Prezentowana może być w postaci zamkniętej kłódki  lub kombinacja przycisków, które nalezy przytrzymać w celu uruchomienia lub wyłączenia funkcji:

panelsterowania.JPG

Mikrofalówki:

Uruchomienie lub wyłączenie blokady polega na przytrzymaniu przycisków „Stop” oraz „Clock”.

mikrofalablokada.JPG

Uruchomienie blokady będzie sygnalizowane przez pojawienie sie litery „L” w momencie naciśnięcia dowolnego przycisku.

Płyty indukcyjne:

Wszystkie modele mają dedykowany przycisk do uruchamiania blokady. Prezentowany jest on w formie kłódki z diodą czerwoną lub niebieską.

płytablokada.JPG

Zmywarki:

W zmywarkach sposób włączania/wyłączania blokady rodzicielskiej uzależniony jest od lokalizacji panela sterowania.

Panel zewnętrzny: przycisk w formie kłódki.

zmywarkablokada.JPG

Panel wewnętrzny: przycisk „Higiena”, który prezentowany jest w formie dziecięcej butelki

zmywarkablokada1.JPG

Mam nadzieję, że instruktaż bedzie przydatny.

Oczywiście jeżeli macie jakieś pytania odnośnie blokad to zapraszam do zadawania pytań Spokojnego weekendu

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
6 ODPOW. 6
Observer

A jak trwale dezaktywować blokadę rodzicielską? By po każdym uruchumieniu nie trzeba było odblokowywać panelu?

Legend

@plcaspi  jakie to urzadzenie (dokładny model) łatwiej będzie Ci pomóc ?

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Observer

Oznaczenie modelu: NZ64F3NM1AB/UR

Legend

@plcaspi  Zajrzałem do instrukcji obsługi tego modelu i jest wszysko ładnie opisane na stronie 163 Włączanie/wyłączanie zabezpieczenia przed dziećmi

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Observer

To jest opis każdorazowego wyłączenia blokady, jakiej trzeba dokonać przed użyciem. Trzeba to robić za każdym włączeniem płyty indukcyjnej. Mi chodzi o dezaktywację blokady kompleksowo tzn. w ten sposób, by nie było konieczne jej wyłączanie każdorazowo po uruchomieniu płyty.

Expert

Cześć plcaspi,

W przypadku niektórych modeli płyt indukcyjnych a także w przypadku Twojego modelu nie da się całkowicie wyłączyć blokady rodzicielskiej, wynika to ze specyfiki urządzenia.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
Autorzy z największą liczbą like