Wsparcie

Open search

Czujnik obecności filtra włókien - suszarka DV90M52003W

Highlighted
First Poster

Witam,

Czy orientuje się może ktoś czy w suszarce DV90M52003W znajduje się czujnik obecności filtra włókiem 2in1, który znajduje się zaraz za drzwiami suszarki?

Od kilku dni jestem posiadaczem takiej suszarki, po naciśnięciu przycisku zasilanie czerwona kontrolka „Sprawdź filtr” miga kilka razy i gaśnie, niezależnie czy filtr jest zainstalowany czy nie. Po wyjęciu filtra kontrolka nie zapala się, można uruchomić każdy program suszenia.

U znajomego, który posiada rok starszy model DV90M6200, po wymontowaniu filtra zapala się kontrolka „Sprawdź filtr” i nie można uruchomić żadnego programu suszenia.

Porównując działanie stwierdzam, że w mojej suszarce jest coś uszkodzone lub w nowszym modelu zrezygnowano z czujnika obecności filtra (np. dlatego że w starszych modelach mieli dużo reklamacji z jego działaniem, lub z oszczędności).

W dniu dzisiejszym żona zapomniała zainstalować filtr, który suszył się w łazience po poprzednim użyciu, zorientowała się po 2 min od uruchomienia suszarki, że filtr leży w łazience. I całe szczęście, ponieważ po suszeniu ręczników cały filtr był zapełniony. Gdyby żona w porę nie zorientowała się, że filtr jest niezainstalowania to cała jego zawatrość znalazłaby się na wymienniku przez niezamierzone, przypadkowe działanie. Filtr po każdym użyciu suszarki zgodnie z zaleceniami, należy wyczyścić, umyć i wysuszyć. Mokrego filtra nie wolno od razu zainstalować w suszarce z uwagi na wigoć, możliwoś powstania pleśni i nieprzyjemnych zapachów. Zatem filtr należy suszyć poza urządzeniem co daje możliwoś jego przypadkowego niezainstalowania przy kolejnym uruchomieniu suszarki.

Mając na uwadze sąsiedni post dotyczący kontrolki filtra i problemach z czyszczeniem wymiennika, mam spore obawy co do żywotności urządzenia i kosztów eksploatacji. Poducent w poście informuje, że w przypadku problemów z oczyszczeniem wymiennika należy zamówić odpłatne czyszczenie wymiennika przez autoryzowany serwis, a to zapewne koszt kilkuset złotych, czyszczenie nie jest objęte bezpłatną obsługą serwisową. Użytkownicy kombinują z instalacją dodatkowych filtrów ale jest to przecież zmiana konstrukcji urządzenia i może mieć wpływ na efektywnoś pracy suszarki, tłumienie przepływu powietrza no i najważniejsze: uznanie ewentualnych napraw gwarancyjnych.

Czy jest to zamierzone działanie producenta?

2 ODPOW. 2
RadekK Moderator
Moderator

Cześć @Adam_S,

Zawołam naszych ekspertów od sprzętu AGD:  @Aleksandra_S_W, @EwaK i @MichałJ - czy zgodnie z treścią posta możecie sprawdzić, czy w modelu DV90M52003W można uruchomić suszenie bez włożonego  filtra?

Sprawa faktycznie ciekawa i wymaga zweryfikowania. @Adam_S zajrzyj proszę tutaj jutro. 

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.

Cześć @Adam_S,

Sytuacja wygląda następująco. Czujnik zanieczyszczenia filtra jest i przed każdym suszeniem jest sprawdzany. Natomiast czujnika obecności samego filtra nie ma. Trzeba zatem przed nastawieniem suszenia sprawdzać jego obecność. 

Co do samego czyszczenia wymiennika zalecenia dotyczące czyszczenia znajdują się w instrukcji i należy się tego trzymać.

Jeśli mógłbyś objaśnić do czego odnosi się pytanie " Czy jest to zamierzone działanie producenta?" to postaram się udzielić na nie odpowiedzi bądź też uzyskać ją z pewnego źródła.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
Autorzy z największą liczbą like