Wsparcie

Open search

Blokada drzwi pralka WW90J6410CW/EO

New Member

Witam.

W czasie uruchamiania prania pojawia się na wyświetlaczu błąd dc. Oznacza on że drzwiczki są niezamknięte jednak tak naprawde są. Okazuje się, że podobno wina leży po stronie czujnika blokady drzwi.

Czy ktoś z was wymieniał już taki czujnik? Da się to zrobić samemu? Czy jest to kwestia wypięcia starego i wpięcia nowego czujnika i już? 

Może ktoś się podzieli jakąś instrukcją? 

Dzięki z góry i pozdrawiam.

1 ODPOWIEDŹ 1

Cześć sylwek86,

Zgodnie z instrukcją komunikat dc oznacza zarówno to że drzwiczki nie zostały zablokowane przed rozpoczęciem prania ale również że drzwiczki zostały otwarte podczas prania. Fakt nie jest to standardowa sytuacja ale sprawdź najpierw proszę czy po dociśnięciu ich program nie ruszy dalej.

Gdyby usterka nadal występowała to najlepiej skontaktować się z autoryzowanym serwisem.

Jeśli Twoja pralka jest na gwarancji to zadzwoń na infolinię pod numerem 801 172 678. Tam zgłosisz usterkę i konsultanci wezwą serwisanta. Przygotuj do rozmowy model, numer seryjny i datę produkcji sprzętu.

Naprawę pogwarancyjną możesz umówić samodzielnie kontaktując się z serwisem. Poniżej link do wyszukiwarki autoryzowanych serwisów: http://www.samsung.com/pl/support/servicelocation/.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
Autorzy z największą liczbą like