Wsparcie

Open search

wifi w QLED QE55Q7

Highlighted
ROZWIĄZANE
Explorer

Witam, mam tv samsung Qled55seria 7 z tego roku. Przeprowadzilem polaczenie z wifi, ladnie polaczylo, ale jak sprawdzic czy tv pracuje na czestotliwosci 5 Ghz. Zaznaczam tv obsluguje te pasmo. Modem mam z Arris TG 2492.Na panelu z niego mruga dioda 2.4  a dioda 5 Ghz swieci caly czas. Wychodzi na to ze tv polączyl sie z 2.4 a chcialbym aby pracowal na 5 Ghz, mam wtedy mniejsze obciazenie na sieci, jak to zrobic?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Explorer

Dzieki, ale juz znalazlem opcje w tv przy konfiguracji wifi, dziekuje za podpowiedzi.

3 ODPOW. 3
Superuser II
Superuser II

Nie znam tego routera, ale być może jest ocja przydzielenia stałego adresu IP dla tv i powiązania go na sztywno z pasmem 5GHz?

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE.

Gdy pomogła w rozwiązaniu zaistniałego problemu

Zanim zadasz pytanie w nowym temacie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz setnego tematu o tym samym, dopisz się w istniejącym.
Mastermind

@PitMWystarczy wyłączyć w routerze rozgłaszanie  sieć 2.4 GHz i połączyć się z 5 GHz.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Explorer

Dzieki, ale juz znalazlem opcje w tv przy konfiguracji wifi, dziekuje za podpowiedzi.

Autorzy z największą liczbą like