Wsparcie

Open search

"OPTYMALNE" ustawienia pozwalające uzyskać najlepszy obraz - nasze spostrzeżenia, podpowiedzi i wnioski.

Expert

Cześć @marcel2007

Sprawdź jeszcze nową aktualizację.

001.jpg

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
Apprentice
Wgrywam na bieżąco te nowe aktualizacje i nie zauważyłem żadnych zmian. A już na pewno nic nowego w kwestii poprawy obrazu. Ponawiam apel, aby ktoś mający 49MU6452 odezwał się. Matrycę mam na pewno ADS. Kąty widzenia duże, ale kontrast i czerń chyba gorsza niż IPS. Żadna aktualizacja telewizora nie zmieni nic w tym temacie,niestety. Pozostają ustawienia obrazu optymalne dla tego modelu. Bawiąc się suwakami jeszcze takiego nie znalazłem....
Mastermind

@marcel2007A jaki miałeś wcześniej TV markę ? Czy też Samsung ?

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Navigator

Cześć,

Tak mi przyszło do głowy. Skoro nie znalazłeś dla Siebie dogodnych ustawień dla trybu optymalnego, to może przełącz się na tryb dyanamiczny i małymi kroczkami zejdź ustawieniami do tych, które będą zadowalające.

Apprentice
adsl2@ - Poprzednie telewizory miałem marki Philips. Ostatnio model 42 cale 5008H. Super obraz i dżwięk, ale smart porażka. W Samsungu smart to bajka. Gdy osiągnę w Samsungu obraz taki jaki miałem w Philipsie to uznam że dobiłem do celu.
Aro17@ - Tryb dynamiczny to porażenie oczu. Gdy zacząłem zjeżdżać z ustawieniami to doszedłem do "naturalnego". Bez sensu.
Dlatego jest tak jak już pisałem,używam fabrycznego "naturalny" jako najbardziej zbliżony do tego na jakim mi zależy.
Myślę nawet nad zmianą modelu na 8042. Tam nie ma tego chińskiego ADS, myślę głównego czynnika moich kłopotów z obrazem.
Mastermind

@marcel2007Mi osobiscie nie podoba się obraz na obecnych Philipsach nie ukrywam jak zmieniałem na inny model Samsunga też miałem problem z ustawieniem obrazu ale po jakiekś aktulizacji obraz zrobił się super.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Apprentice
Nie bardzo rozumiem jak aktualizacja może zmienić obraz. Myślałem że chodzi głównie o funkcjonalność TV. Ale jeśli tak jest,to być może jakiś nowy soft odmieni mój telewizor. Oby.
Czy ktoś wie,czy można wymienić w TV matrycę IPS na VA (pomijam koszty). Czy do VA jest inna elektronika sterująca ?
Czy taki zabieg jest w ogóle możliwy ?
Mastermind

@marcel2007Koszty wymiany matrycy to koszt równy zakupu nowego. Z matrycą jest odrazu element sterujący nie można sobie wymieniać na inny niż zostało to zaprojektowane . Co to jest rodzaj martycy   jeszcze tutaj dlaTV

Apprentice
Dzięki za opisy matryc. Ale nic tam nie ma odnośnie ADS. A jednak to musi być coś innego niż IPS. Czy ktoś wie jaka jest zasadnicza różnica między ADS a IPS ? Tylko producent ?
Mastermind

@marcel2007A wogule jest tak matryca jak"ADS"https://www.rtvmaniak.pl/9546372/matryce-va-ips-powinnismy-wiedziec/ Nie jesteś zadowolony z obrazu udaj się do sprzedawcy i reklamuj go z tytułu rękojmi

Autorzy z największą liczbą like