Wsparcie

Open search

"OPTYMALNE" ustawienia pozwalające uzyskać najlepszy obraz - nasze spostrzeżenia, podpowiedzi i wnioski.

Superuser II
Superuser II
To co wcześniej napisałem, to kwestia matrycy i sposobu podświetlania. Musisz powalczyć z optymalnymi ustawieniami obrazu. Metodą prób i błędów dobrać ustawienia, które pozwalają na ograniczenie lub eliminację tego efektu.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE.

Gdy pomogła w rozwiązaniu zaistniałego problemu

Zanim zadasz pytanie w nowym temacie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz setnego tematu o tym samym, dopisz się w istniejącym.
Navigator

Witam,

Podaję swoje ustawienia dotyczące optymalnych ustawień obrazu.

Antena: zwykła, zawieszona w oknie, I piętro (nadajnik na PKiN)

TV: UE40MU6472

Tryb obrazu: standard (16:9); Podświetlenie 12; Jasność -2; Kontrast 70; Ostrość  60; Kolor 43; Odcień (50/50); Czysty obraz cyfrowy - wł; Auto Motion - Auto; Contrast Enhancer - wysoko; Tryb film - Auto1; Tonacja - standard; BT.1886  wart. 1;

Obraz ustawiany na podstawowych tablicach Burosch. Zajęlo mi to około 10 minut. Póki co, uważam jest nieźle. Można włączyć tryb HDR+ i ewentualnie ustawić zimny odcień kolorów. Za jakiś czas kolejny zestaw ustawień. Efektu bandingu i cloudingu nie zauważyłem

Apprentice

Poproszę jeszcze o ustawienia pod 4k hdr  

Superuser II
Superuser II

@adamdrazek

Pod HDR-a, warto zastosować zbliżone ustawienia co powyżej. Ale tu już warto poeksperymentować, bo w tym trybie zmiana o "jedną kreskę" może spowodować znaczną różnicę.

A jak już sam coś stworzysz pod HDR-a daj nam znać na forum.

Zanim zadasz pytanie w nowym temacie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Apprentice

Screenshot_2017-12-09-08-34-51.png

Już serio mam dosyc, tak wygląda róg ekranu ładowania gry Battlefront 2 na xbox one x. Czy to tak ma wyglądać czy coś jest nie tak? 

Superuser II
Superuser II

@adamdrazek

Witaj.

Zabardzo nie wiem jak i na co odpowiedzieć :( Wstawiłeś grafikę (niestety, są róznę monitory i różnie będzie twoja fotka nanich wygladać) i rzuciłeś oględne pytanie, nie opisując problemu. Trudno jest zgadywać o co Ci chodzi. Skróty myślowe nie pomagją. :(

Rozwiń proszę swoją wypowiedź.

Pozdrawiam.

Navigator

Witaj,

A czy efekt, o którym mówisz występuje tylko podczas ładowania tej konkretnej gry, czy w innych też? Zakładam, że tu mowa o graniu w grę na ekranie TV, bo nic na ten temat nie wiemy. A sprawdzałeś inne monitory, TV? Jaki efekt?

Navigator

Witam,

Podaję ustawienia pod 4k hdr: (jedne z wielu)

Antena (jak we wcześniejszym poście)

Tryb obrazu - film; opcje obrazu - ciepły2; cyfrowy obraz - off; podświetlenie 11; kontrast 80; jasność 0; ostrość 10, kolor 50; odcień (50/50); auto motion plus - użytkownika; redukcja drgań 4.

Ustawienia eksperckie: gamma - paleta BT2020; kontrast dynamiczny - off; głębia koloru - użytkownika: czerwień (43;0;3); zieleń (5;47;6); niebieski (1;7;44); żółty (50;47;7); cyan (0;49;52); magenta (49;6;48); (w nawiasie - pierwszy cyfra - czerwony; druga - zielona - trzecia - niebieski); balans bieli - wzmocnienie: czerwień (-3); zieleń (0); niebieski (-3); przesunięcie barwy: czerwień (-2); zieleń (0); niebieski (-3); i włączyć opcję HDR+.

Może się zdarzyć, że brak niektórych ustawień, ale macie punkt wyjścia.

First Poster

Apropo trybu HDR+...

Zauważyłem u siebie, że gdy oglądam coś co w oryginale działa w HDR - przykładowo Netflix na konsoli, lub jakaś gra obsługująca HDR, to gdy HDR+ jest włączony obraz staje się bardziej wyblakły i mniej barwny.

Znowuż gdy przykładowo na Youtube na konsoli HDR nie jest wspierany i działa na SDR, to włączenie HDR+ mocno polepsza obraz i barwy.

I teraz się zastanawiam, bo jak włączę HDR+ to załącza on mi się i na aplikacjach HDR jak i SDR. Próbowałem zrobić tak, żeby działało to niezależnie i wtedy powiedzmy na HDR żeby działał tryb Film, ale nie da się... Ma ktoś pomysł?

HDR+ jest tylko na materiał SDR, ma to Ci dać uczucie jakbyś wszystko co oglądał było w HDR, więc nie potrzebnie załączasz to, gdy oglądasz obraz w HDR. Ponieważ masz tak jakbyś podwójnie sobie rozjaśnił. HDR+ nie działa w automacie, więc musisz sam sobie wł/wył.
Autorzy z największą liczbą like