Wsparcie

Open search

"OPTYMALNE" ustawienia pozwalające uzyskać najlepszy obraz - nasze spostrzeżenia, podpowiedzi i wnioski.

Apprentice

Witam ! Telewizor UE49MU6452.  Matryca ADS. Chciałbym ustawić tak obraz aby być maksymalnie zadowolony. Korzystając z wątku "Optymalne ustawienia..." nie osiągnąłem pozytywnych rezultatów. Obraz jest ciemny,mało ostry i mało szczegółowy. Zwracam się z prośbą do posiadaczy tego modelu(lub bliżniaczego MU6472): podajcie swoje ustawienia jakie macie w tych telewizorach. Póki co korzystam z fabrycznego "naturalny" jako najbardziej mi odpowiadający,choć nie do końca. Z telewizora korzystam wieczorem przy słabym oświetleniu pokoju (lampka stojąca 25W).

Navigator

Cześć,

Ja mam UE40MU6472. Jeśli Ciebie zadowolą moje ustawienia dla neutralnego trybu to podeślę je wkrótce. Ale poszukaj najpierw na YT - jest tam dużo różnego rodzaju materiłów testowych pod różne tryby odbioru i skorzystaj z tablic i obrazów testowych. Ja swój sprawdzałem - wyszło bardzo fajnie.

https://www.youtube.com/watch?v=EJBDYDMfxxw

https://www.youtube.com/watch?v=8CmvgFizLEs

Apprentice

Znam te testy. Z niecierpliwością czekam na Twoje ustawienia. Pozdrawiam.

W 40 calach jest matryca ADS czy VA ?

Navigator

Cześć,

Ten link jest Tobie pewnie znany: https://www.displayspecifications.com/en/brand/08cd6

To o matrycach. Ja mam VA. Na początek podstawowe dane: TV wisi na  scianie, pokój oświetlony lampą światła w kolorze ciepłym z rozjaśniaczem niemal za telewizorem, źródło: DVB-T, antena pokojowa (własnej roboty); odległość od nadajnika (PKiN) ok. 8km. Moje ustawienia: tryb obrazu-standardowy; podświetlenie-13; jasność-0; kontrast-65; ostrość-60; kolor-44; odcień-50/50; zastosuj ust.obrazu-bieżące źródło; czysty obraz cyfrowy-ON; auto motion-użytkownika (mogą być auto); contras enhancer-wysoko; tonacja kolorów-ciepły1; gamma BT.1886 +1; ustawienia przestrzeni kolorów-auto; balans bieli-2-punktowo (bez zmian). Sprawdzałem na wielu testach - to co miało być czarne/białe - jest; to co miało być migające - również. Można by pewnie to ustawić jeszcze dokładniej, ale nie oto chodzi. Chodzi o to by obraz nas nie męczył. Na pewno u Ciebie będą inne ustawienia, tym bardziej że masz inną i wiekszą matrycę.

Apprentice
No,niestety. Ustawienia które podałeś się u mnie nie sprawdziły. Biały jest żółtawy,czarny - ciemnoszary, kolory wyprane.
Nie wiem ,czy w moim przypadku przyczyną nie jest kiepska matryca ADS (to jakaś chińska odmiana IPS).
Tak czy inaczej szukam dalej kogoś kto ma identyczny telewizor. Ciekawy jestem jak sobie poradził z ustawieniami obrazu.
Posiadacze UE49MU6452 , odezwijcie się !!
Voyager

@marcel2007Czy masz najnowszy firmware w TV wer 1260 ?  W kazdym TV UE49MU6452U mogą występować różne matryce a jest kilka a linku przez @Aro17 nie ma takiego modelu. Podajcie dokładny numer matrycy który się zaczyna"BN"  a spróbuj sprawdzić.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Navigator

Ma się rozumieć, że pracujemy na jak najbardziej aktualnych softach, dlatego o tym nie wspomniałem. To jakiego modelu nie ma? Bo nic nie rozumiem z wypowiedzi

Apprentice
Tak,mam oprogramowanie 1260.6. Na słynnej stronie nie występuje model 6452, ale bliżniaczy 6470. Z tego co wiem ,różni się tylko kanałem dystrybucji : 6452 sprzedawał m.innymi Media-Expert, a 6470 m.innymi AGD Euro RTV.
Nie wiem jak sprawdzić rodzaj matrycy którą mam. Domyślam się ,że przez menu serwisowe, ale obawiam się o utratę gwarancji. Telewizor mam dopiero 4 miesiące. Chyba,że jest inny sposób ? W menu użytkownika nie ma żadnego numeru zaczynającego się na "BN". Chętnie poczytam sugestie....
Navigator

Może to Ci pomoże

Usunąłem link z uwagi na instrukcje jak wejść w tryb serwisowy, co może wiązać się z utratą gwarancji /RadekK

Highlighted
Voyager

@marcel2007Podobny nie znaczy taki sam a wejście w menu serwisowe powoduje utratę gwarancji wiec nie narażaj użytkowników takimi linkami @Aro17 Masz pytania napisz na PW a Ci wytłumacz skąd to wiem ?

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Autorzy z największą liczbą like